Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. apríla 2007

Fico a Mečiar sa nedohodli na celom Zákonníku práceVláda v stredu schváli návrh novely Zákonníka práce, posilňujúci postavenie zamestnanca. Oznámil to dnes premiér Robert Fico. Predsedovia Smeru-SD a ĽS-HZDS Robert Fico a Vladimír Mečiar takmer ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) - Vláda v stredu schváli návrh novely Zákonníka práce, posilňujúci postavenie zamestnanca. Oznámil to dnes premiér Robert Fico. Predsedovia Smeru-SD a ĽS-HZDS Robert Fico a Vladimír Mečiar takmer tri hodiny rokovali na Úrade vlády SR. Hlavnou témou bol Zákonník práce, ktorý má v stredu schvaľovať vláda. "Niektoré otázky zostávajú otvorené pre Národnú radu SR," povedal Mečiar. Ako pokračoval, každá strana si teraz podľa neho bude viesť svoje rokovania a "budeme ešte potom rokovať o podpore konkrétneho paragrafového znenia jednotlivých ustanovení". Stanovisko ĽS-HZDS je podľa Mečiara "prosociálne a pre ľudí", nesmeruje však k tak rozsiahlej podpore pre odbory.

"Pokiaľ vzniknú ďalšie nevyhnutné pripomienky, alebo určité úpravy, tak to už bude v réžii poslaneckých klubov a individuálnych poslancov Národnej rady SR," uviedol k návrhu novely Zákonníka práce premiér Fico. Novela Zákonníka práce podľa neho posilní postavenie zamestnanca bez toho, aby bol prekážkou pre ďalší hospodársky rast na Slovensku.

Na koaličnej rade boli len dve vládne strany, predseda SNS Ján Slota sa ospravedlnil. Dôvodom je podľa hovorkyne vlády Silvie Glendovej jeho zdravotný stav.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miliardový daňový podvod pri predaji kryštálového cukru
<< predchádzajúci článok
Paška nevie, čo je Slotovi, Belousovová nepovie

Fico a Mečiar sa nedohodli na celom Zákonníku práce - diskusné fórum čitateľov