Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2023

Mimoriadnu schôdzu k hraničným kontrolám sa opäť nepodarilo otvoriť (naživo)Mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom sa ani v stredu na prvýkrát nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa len 57 poslancov, potrebných bolo 76. Ďalší ...Zdieľať
3j2a2119 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - Mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom sa ani v stredu na prvýkrát nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa len 57 poslancov, potrebných bolo 76.


Ďalší pokus o otvorenie schôdze bude o 10:05. Plénum sa dvakrát neúspešne pokúšalo otvoriť mimoriadnu schôdzu už v utorok, vtedy sa pri oboch pokusoch prezentovalo zhodne po 70 poslancov.
O mimoriadnu schôdzu požiadali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky.

„Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.
Zdroj: SITA.sk - Mimoriadnu schôdzu k hraničným kontrolám sa opäť nepodarilo otvoriť (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAKA zadržala osem osôb v rámci akcie Crassus, obvinení sú aj zo spojenia s takáčovcami
<< predchádzajúci článok
Súd s exprezidentom Kiskom v kauze KTAG sa blíži ku koncu, mali by ukončiť dokazovanie