Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2023

Súd s exprezidentom Kiskom v kauze KTAG sa blíži ku koncu, mali by ukončiť dokazovanieNa Okresnom súde v Poprade bude v stredu pokračovať hlavné pojednávanie s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom v kauzeZdieľať
img_3399 min 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - Na Okresnom súde v Poprade bude v stredu pokračovať hlavné pojednávanie s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom v kauze KTAG. Spolu s ním je vo veci údajného daňového podvodu obžalovaný aj konateľ exprezidentovej spoločnosti KTAG Eduard K.
Ako zatiaľ po poslednom pojednávaní 4. augusta agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová, po vypočutí svedka a po prečítaní listinných dôkazov súd v stredu očakáva ukončenie dokazovania.

Samotné pojednávanie sa začne o 9:30, vyplýva to z rozpisu pojednávania súdu. Ďalšie pojednávanie s rozhodnutím sa očakáva v stredu 11. októbra.

Kauza KTAG


Prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove podal ešte na jar 2022 na Okresný súd Poprad obžalobu na Andreja Kisku pre pokračovací zločin daňového podvodu vo forme organizátora. Spolu s ním obžalovali aj Eduarda K. Obžaloba podľa prokuratúry súvisí s neoprávneným uplatnením nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou KTAG, s.r.o., Poprad za jún 2013, november 2013 a apríl 2014 v celkovej výške 155 184 eur. Pre médiá sa prokurátor odmietol vyjadriť.

Pôvodne sa mal proces začať už v apríli, termíny pojednávaní však boli zrušené pre kolíziu obhajcu bývalej hlavy štátu. Hlavné súdne pojednávanie sa na okresnom súde začalo 29. júna.

Bývalý prezident a zakladateľ strany Za ľudí sa v minulosti vyjadril, že jeho obvinenie v danej kauze je špinavá politická hra. Na začiatku procesu koncom júna tohto roku Kiska zdôraznil, že ešte nikdy v histórii slovenského a českého súdnictva nebol súdený človek za to, že do nákladov spoločnosti zaúčtoval reálnu činnosť a daňový úrad s týmto účtovaním nesúhlasil. Podľa jeho slov by namiesto neho mal byť súdený expremiér Robert Fico, exminister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Norbert Bödör a bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.
Zdroj: SITA.sk - Súd s exprezidentom Kiskom v kauze KTAG sa blíži ku koncu, mali by ukončiť dokazovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mimoriadnu schôdzu k hraničným kontrolám sa opäť nepodarilo otvoriť (naživo)
<< predchádzajúci článok
Slováci najviac googlia Fica a Šimečku, OĽaNO je tretie a strana Smer-SD druhá