Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. mája 2021

Minister Korčok odsúdil raketové útoky Hamasu na Izrael, krajinu vyzval k zdržanlivostiMinister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) odsúdil masívne raketové útoky radikálneho hnutiaZdieľať
israel_palestinians_38861 1382e0f279074623aad5c87358f9fdde 676x451 12.5.2021 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) odsúdil masívne raketové útoky radikálneho hnutia Hamas a ďalších militantných organizácií z pásma Gazy na južný a centrálny Izrael. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).


Útoky podľa šéfa slovenskej diplomacie ohrozujú civilné obyvateľstvo izraelských miest. „Vyzývam na zdržanlivosť a primerané použitie policajných a vojenských prostriedkov pri zabezpečovaní zákonnosti a poriadku v rámci východného Jeruzalema, ako aj pri ochrane bezpečnosti Izraelského štátu a jeho občanov, a tiež s ohľadom na civilné obyvateľstvo pásma Gazy,“ vyhlásil Korčok.

Minister zároveň vyjadril sústrasť všetkým rodinám civilných obetí. Palestínska militantná organizácia Hamas, ktorá vládne v Pásme Gazy, vypálila v pondelok 10. mája rakety na izraelské hlavné mesto Jeruzalem. Izrael útok opätoval.

Počet obetí v Pásme Gazy počas doterajších bojov medzi palestínskou militantnou organizáciou Hamas a izraelskou armádou stúpol na 43, vrátane 13 detí. Uviedlo to ministerstvo zdravotníctva Pásma Gazy. Takmer 300 ľudí bolo zranených. Rakety Hamasu v utorok a stredu ráno na území Izraela zabili šesť ľudí, vrátane troch žien a jedného dieťaťa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Korčok odsúdil raketové útoky Hamasu na Izrael, krajinu vyzval k zdržanlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka sa s referendom obráti na Ústavný súd
<< predchádzajúci článok
Kollár očakáva od Čaputovej vyhlásenie referenda, koalícia by mala vypočuť hlas ľudu

Minister Korčok odsúdil raketové útoky Hamasu na Izrael, krajinu vyzval k zdržanlivosti - diskusné fórum čitateľov