Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. apríla 2021

Minister Korčok sa počas rokovania šéfov diplomacií krajín EÚ zastal Českej republikyMinister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom.Zdieľať
bp_1559 676x451 19.4.2021 - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) sa počas rokovania šéfov diplomacií krajín Európskej únie (EÚ) zastal Českej republiky. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).


„S Českou republikou máme dlhodobo nadštandardné vzťahy a o to viac nás znepokojuje, ak sú jej občania vystavení aktivitám, ktoré majú zásadný dopad na ich bezpečnosť. Informácie, ktoré prichádzajú z Českej republiky v súvislosti s explóziou v bezprostrednej blízkosti slovenských hraníc, sú bezprecedentné,” zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Korčok podporil Česku republiku, ktorá, ako avizovala, bude podrobne informovať svojich spojencov Severoatlantickej aliancie (NATO) a EÚ, keďže bezpečnosť je nedeliteľná a týka sa všetkých.

Na rokovaní ministrov zahraničných vecí Korčok zároveň vyzdvihol význam spolupráce spojeneckých spravodajských služieb, ktoré „majú kľúčovú úlohu pri zaručení vnútornej bezpečnosti a ochrane našich štátnych záujmov.”


Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Korčok sa počas rokovania šéfov diplomacií krajín EÚ zastal Českej republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Peter napadol policajta a správal sa agresívne, hrozí mu až päťročný trest
<< predchádzajúci článok
Tajné služby musia po udalostiach v Česku podniknúť kroky na zvýšenie bezpečnosti Slovenska, tvrdí KDH

Minister Korčok sa počas rokovania šéfov diplomacií krajín EÚ zastal Českej republiky - diskusné fórum čitateľov

pozor na českých extremistov19.4. 17:11:50