Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2022

Minister Korčok sa poďakoval odchádzajúcej veľvyslankyni USA za jej službu a udelil jej zlatú plaketuŠéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) sa v pondelok rozlúčil s odchádzajúcou americkou veľvyslankyňou Bridget Brinkovou, ...Zdieľať
280939044_447079477224031_8245338314930175231_n 676x451 16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) sa v pondelok rozlúčil s odchádzajúcou americkou veľvyslankyňou Bridget Brinkovou, ktorá podľa ministra svojím odhodlaním výrazne prispela k rozvoju vzťahov medzi Slovenskom a USA v politickej, bezpečnostnej, ale aj medziľudskej a kultúrnej oblasti. Korčok o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.


Minister zhodnotil, že veľvyslankyni sa podarilo mnoho, napríklad rozbehnutím intenzívneho strategického dialógu, spoločným uzavretím obrannej dohody s USA, či pri rozmiestnení systémov protivzdušnej obrany na Slovensku.

„Rozvinuli sme spoluprácu pri podpore demokracie a ľudských práv doma a vo svete, dali nové impulzy pre obchodnú a vedeckú spoluprácu. Veľkú zásluhu na úspechu slovensko-amerických vzťahov za ostatné obdobie má práve Bridget. Rozhodol som sa jej preto poďakovať udelením Zlatej plakety ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí,“ zdôraznil Korčok.

Brinková zo Slovenska odchádza pôsobiť ako veľvyslankyňa USA do ukrajinského Kyjeva.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Minister Korčok sa poďakoval odchádzajúcej veľvyslankyni USA za jej službu a udelil jej zlatú plaketu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pán prezident, dokázali sme to! Odkázala Zelenskému jednotka ukrajinskej armády
<< predchádzajúci článok
Hľadáte kvalitné diamantové šperky? Nákup na Ardiama.sk vás nesklame