Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. októbra 2019

Minister M. Lajčák sa zapíše do kondolenčnej knihy na počesť K.GottaNa snímke fotografia zosnulého českého a československého speváka Karla Gotta v budove Českého veľvyslanectva v Bratislave 3. októbra 2019 v Bratislave.Zdieľať
Na snímke fotografia zosnulého českého a československého speváka Karla Gotta v budove Českého veľvyslanectva v Bratislave 3. októbra 2019 v Bratislave. Foto: TASR Pavol Zachar
Bratislava 7. októbra (TASR) - Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) sa v pondelok zapíše do kondolenčnej knihy na pamiatku Karla Gotta, ktorá je umiestnená v priestoroch Veľvyslanectva Českej republiky v Bratislave. TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.


"Lajčák si zápisom do kondolenčnej knihy na pamiatku Karla Gotta uctí pamiatku nedávno zosnulej speváckej legendy a prínos tohto umelca pre kultúru oboch krajín," uviedlo ministerstvo.

Do kondolenčnej knihy sa vo štvrtok (3. 10.) zapísali aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) a ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková (Smer-SD). Česká ambasáda sprístupnila kondolenčnú knihu pre verejnosť v piatok (4. 10.) a v pondelok v čase od 9.30 do 11.30 h a od 14.00 do 16.00 h. Veľvyslanec ČR v Bratislave Tomáš Tuhý, ktorý kondolenčný odkaz využil ako prvý, avizoval, že v prípade veľkého záujmu veľvyslanectvo čas pre verejnosť upraví.

Karel Gott zomrel krátko pred polnocou v utorok (1. 10.), po boji s akútnou leukémiou. Verejná rozlúčka so 42-násobným zlatým slávikom bude v piatok (11. 10.) v paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Verejnosť sa tam s ním bude môcť rozlúčiť od 8.00 do 22.00 h. Omša pre pozvaných sa uskutoční o deň neskôr v Katedrále sv. Víta na Pražskom hrade. Gotta pochovajú so štátnymi poctami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OZNÁMILI LAUREÁTOV NOBELOVEJ CENY ZA FYZIOLÓGIU ALEBO MEDICÍNU
<< predchádzajúci článok
SERIÁL: Pytlikári z Kopaníc a Záhoria mali v Rakúsko-Uhorsku monopol

Minister M. Lajčák sa zapíše do kondolenčnej knihy na počesť K.Gotta - diskusné fórum čitateľov