Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. marca 2020

Minister zahraničných vecí Korčok je na Slovensku, ale musí ísť do povinnej karantényMinister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok je na Slovensku. Na sociálnej sieti o tom informovala strana Sloboda a Solidarita ...Zdieľať
ivan korcok 676x451 26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok je na Slovensku. Na sociálnej sieti o tom informovala strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Viac o téme: Koronavírus


Korčok bude vzhľadom na to, že prišiel zo zahraničia, najbližšie dva týždne v karanténe. Doteraz sa zdržiaval v Spojených štátoch amerických, kde pôsobil ako veľvyslanec.

„Nový minister zahraničných vecí Ivan Korčok je už na Slovensku a podrobuje sa povinnej karanténe. Vitajte doma, pán minister," napísala na sociálnej sieti SaS, ktorá ho nominovala na post ministra napriek tomu, že expertom na zahraničnú politiku v strane je Martin Klus. Ten pôsobí na ministerstve v pozícii štátneho tajomníka.

Ivan Korčok


... odišiel na jeseň 2018 do Washingtonu, kde pôsobil ako veľvyslanec SR, predtým zastával funkciu štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí (MZV).

Počas kariéry sa venoval najmä európskym otázkam, na starosti mal predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie (EÚ). Vo funkcii štátneho tajomníka MZV pôsobil aj v rokoch 2002 – 2005.

V rokoch 2009 až 2015 zastával post stáleho predstaviteľa Slovenska pri EÚ, na ktorý prešiel z veľvyslaneckého postu v Berlíne (2005 – 2009). V minulosti pôsobil aj ako vedúci delegácie pre prístupové rokovania do NATO a v začiatkoch svojej diplomatickej kariéry pôsobil aj v Berne či Bonne.
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister zahraničných vecí Korčok je na Slovensku, ale musí ísť do povinnej karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trnavská PSA pokračuje v odstávke, o spustení výroby sa rozhodne v najbližších dňoch
<< predchádzajúci článok
Práca z domu a čerpanie ošetrovného na dieťa, podľa zamestnávateľov by to pomohlo firmám aj štátu

Minister zahraničných vecí Korčok je na Slovensku, ale musí ísť do povinnej karantény - diskusné fórum čitateľov