Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. júna 2023

Ministerka Hroncová rokovala so svojím českým kolegom Baxom, navštívila aj festival Pražská jarMinisterka kultúry SR Silvia Hroncová neformálne rokovala so svojím českým kolegom Martinom Baxom. Témami počas ministerkinej prvej ...Zdieľať
64620c94132b6093648484 676x451 6.6.2023 (SITA.sk) - Ministerka kultúry SR Silvia Hroncová neformálne rokovala so svojím českým kolegom Martinom Baxom. Témami počas ministerkinej prvej zahraničnej cesty, ktorá v dňoch 2. a 3. júna viedla do Českej republiky, boli pokračovanie spolupráce v kultúrnej oblasti medzi oboma štátmi, ale aj projekt Európske hlavné mesto kultúry i júnové stretnutie štátov Vyšehradskej štvorky v Bratislave.

Prvé oficiálne stretnutie


Šéfka slovenského rezortu kultúry navštívila v Čechách záverečný koncert Medzinárodného hudobného festivalu Pražská jar. Ide o najprestížnejší festival klasickej hudby u našich českých susedov. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo kultúry (MK) SR.

Bolo pre mňa veľkou cťou zúčastniť sa na záverečnom koncerte 78. ročníka Pražskej jari s výnimočným programom a obsadením. Príjemné bolo aj moje prvé oficiálne stretnutie s ministrom kultúry ČR Martinom Baxom. V rozhovore sme načrtli viaceré aktuálne témy v oblasti kultúry, ktoré rezonujú v oboch krajinách. Podnety z domáceho aj medzinárodného prostredia sú dôležité a inšpiratívne aj v oblasti kultúry," uviedla ministerka Hroncová.

Pražská jar


V ČR šéfku slovenského rezortu kultúry, štátneho tajomníka Matúša Bieščada i ďalších členov delegácie privítali okrem českého ministra kultúry Baxu aj nový riaditeľ festivalu Pražská jar Pavel Trojan, predchádzajúci dlhoročný riaditeľ festivalu Roman Bělor, a tiež primátor hlavného mesta Prahy Bohuslav Svoboda.


Zdroj: SITA.sk - Ministerka Hroncová rokovala so svojím českým kolegom Baxom, navštívila aj festival Pražská jar © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenské národné divadlo vstupuje do 104. divadelnej sezóny a Drlička dúfa, že priláka aj nové obecenstvo
<< predchádzajúci článok
Mama je schopná pre svoje dieťa urobiť čokoľvek! Volanie krvi je silné...