Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. októbra 2019

Ministerská rada OBSE vyjde Slovensko na vyše 1,7 milióna eurNa snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Miroslav Lajčák počas otvorenia konferencie OBSE o správe a reforme bezpečnostného ...Zdieľať
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Miroslav Lajčák počas otvorenia konferencie OBSE o správe a reforme bezpečnostného sektora v Bratislave 9. septembra 2019. Foto: TASR - Jaroslav Novák
Bratislava 10. októbra (TASR) - Zabezpečenie decembrového zasadnutia Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v Bratislave vyjde Slovensko na vyše 1,7 milióna eur bez DPH. Vyplýva to zo zmluvy o technicko-organizačnom zabezpečení medzi Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR a Inchebou, kde sa podujatie uskutoční.


V decembri skončí slovenské predsedníctvo v OBSE. Pri tejto príležitosti sa uskutoční na Slovensku výročná Ministerská rada od 2. do 6. decembra.

"Ide o stretnutie na najvyššej úrovni, na ktorom sa zúčastnia ministri zahraničných vecí 57 účastníckych štátov OBSE s očakávanou účasťou približne 1700 delegátov. Toto podujatie tradične býva vyhodnotením predsedníckeho roka a zároveň vytýči smerovanie organizácie v nasledujúcom roku," uviedol rezort diplomacie.

Ministerstvo pripomína, že povinnosť zabezpečiť Ministerskú radu vyplýva z predsedníctva SR v roku 2019. "Pôjde o rozsahom najväčšie podujatie svojho druhu v modernej histórii Slovenska," poznamenalo.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Praha sa pripravuje na pohreb K. Gotta, na mieste čakajú fanúšikovia
<< predchádzajúci článok
Potraviny Kačka: Úrad práce potvrdil hromadné prepúšťanie

Ministerská rada OBSE vyjde Slovensko na vyše 1,7 milióna eur - diskusné fórum čitateľov