Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. októbra 2023

Ministerstvo investícií preverí korekcie schválených eurofondových projektov Banskobystrického krajaMinisterstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie preverí korekcie schválených eurofondových ...Zdieľať
snimka obrazovky 2023 05 03 121130 676x446 30.10.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie preverí korekcie schválených eurofondových projektov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), v rámci ktorých má kraj vrátiť 1,89 milióna eur.

Zorganizovanie pracovnej skupiny


Minister Richard Raši (Hlas-SD) poveril štátneho tajomníka Michala Kaliňáka, aby zorganizoval pracovnú skupinu, ktorá korekcie preverí. Pracovná skupina zložená zo zástupcov ministerstva a Banskobystrického samosprávneho kraja sa zíde už tento týždeň.

Pripravované rokovanie pracovnej skupiny má za cieľ nájsť cestu, ako efektívne čerpať európske peniaze a nie trestať úspešných žiadateľov,“ uviedol Raši.

Kraj to považuje za absurdné


Dodal, že už v piatok dal generálnym riaditeľom na ministerstve pokyn, aby pripravili výrazné zjednodušenie čerpania eurofondov. Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter v piatok informoval, že kraj musí vrátiť časť eurofondov z viacerých projektov v celkovej výške spolu 1,89 milióna eur.

Toto rozhodnutie mu zaslalo bývalé vedenie ministerstva a kraj ho považuje za absurdné. Vyslovil aj podozrenie, že ide o účelové konanie, lebo existuje podozrenie, že rezort investícií zazmluvnil viac percent zdrojov ako bola reálna alokácia. Korekcie sa týkajú aj iných samospráv. Lunter uviedol, že zvažuje aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.


Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo investícií preverí korekcie schválených eurofondových projektov Banskobystrického kraja © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nové Miele Experience Center v Bratislave slávnostne otvorilo svoje brány
<< predchádzajúci článok
Laureátov 16. ročníka ocenenia Biela vrana spozná verejnosť 17. novembra, ceremoniálu sa môžete zúčastiť aj vy