Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. októbra 2021

Ministerstvo obrany má plánovanú úsporu na dosah, rezort optimalizoval podporné činnostiMinisterstvu obrany SR (MO SR) sa v priebehu tohto roka pravdepodobne podarí dosiahnuť plánovanú úsporu aspoň 17 miliónov eur. Vo ...Zdieľať
ike_8486 676x451 22.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvu obrany SR (MO SR) sa v priebehu tohto roka pravdepodobne podarí dosiahnuť plánovanú úsporu aspoň 17 miliónov eur. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uvádza Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP), ktorý sa opiera o priebežné hodnotenie opatrení revízie výdavkov na obranu z roku 2020.


Revízia navrhla opatrenia, ktorých celkový potenciál úspor dosahuje minimálne 114 miliónov eur. Jej plnenie sa v tomto roku sleduje po prvýkrát.

Na úkor platov vojakov


„Tohtoročné úspory má MO SR dosiahnuť nezvyšovaním platov vojakov a optimalizáciou podporných činností,“ uvádza ÚHP. Dodáva, že rezort obrany v riadení investícií mešká s prípravou metodiky hodnotenia investícií, ktorá je kľúčovou pre nastavenie správnej investičnej stratégie.

MO SR v súlade s revíziou spracovalo nový vojnový a zdrojovo udržateľný model a veliacu štruktúru Ozbrojených síl SR. Dlhodobý plán rozvoja obrany chce rezort na schválenie predložiť parlamentu do konca roka.

Ministerstvo nedodalo potrebné informácie


„MO SR zaviedlo verejné odpočty výsledkov v obrane. Po prvý raz zverejnilo zhrnutie hodnotenia obranných plánov štábom NATO a obnovilo zverejňovanie Komplexného hodnotenia obrany SR,“ zdôraznil útvar. Pripomenul však, že doposiaľ neboli zadefinované zverejniteľné ukazovatele pripravenosti.

ÚHP zdôraznil, že v siedmich opatreniach MO SR nedodalo potrebné informácie, nie je preto jasné, ako pokračuje analýza výdavkov podriadených organizácií a optimalizácia velenia armády.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo obrany má plánovanú úsporu na dosah, rezort optimalizoval podporné činnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Učitelia dostanú 100-eurovú odmenu, potvrdil B. Gröhling
<< predchádzajúci článok
Posledný Panter je na trati a uzatvára dodávku 25 elektrických „šeliem“ z najväčšieho tendra ZSSK

Ministerstvo obrany má plánovanú úsporu na dosah, rezort optimalizoval podporné činnosti - diskusné fórum čitateľov