Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. októbra 2021

Ministerstvo spravodlivosti určilo 40 voľných miest sudcov na súdoch


Tagy: Súdnictvo

Ministerstvo spravodlivosti SR v jesennom kole určilo 40 voľných miest sudcov na súdoch. Najviac sudcov je potrebné doplniť v ...Zdieľať
gettyimages 827092426 676x328 20.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo spravodlivosti SR v jesennom kole určilo 40 voľných miest sudcov na súdoch. Najviac sudcov je potrebné doplniť v obvode Krajského súdu (KS) v Bratislave, a to 17.


Samotný krajský súd má šesť voľných miest sudcov, Okresný súd (OS) Bratislava I a Bratislava II po štyri voľné miesta, na OS Bratislava V hľadajú dvoch sudcov a pre OS Bratislava III jedného sudcu. Vyplýva to z dokumentu, ktorý zverejnilo Analytické centrum Ministerstva spravodlivosti SR.

Pre obvod KS v Košiciach určili sedem voľných miest sudcov. Troch sudcov je podľa rezortu potrebné doplniť v OS Košice-okolie, a po dvoch v OS Košice I a Košice II. Do súdov v obvode KS v Prešove hľadajú troch sudcov, rovnako ako pre KS v Banskej Bystrici. Dve voľné miesta sudcov sú v obvode KS v Žiline, Nitre, Trenčíne a Trnave. Špecializovaný trestný súd by mali doplniť dvaja sudcovia.

Ministerstvo určuje voľné miesta sudcov na súdoch podľa vopred zverejnených kritérií dvakrát ročne. Jedným z kritérií je optimálny počet sudcov na jednotlivých súdoch vypočítavaný podľa Metodiky určovania počtu sudcov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo spravodlivosti určilo 40 voľných miest sudcov na súdoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Súdnictvo
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PARTNERS ASSET MANAGEMENT prichádza s prvým fondom realitných investícií
<< predchádzajúci článok
Británia hlási najvyšší denný nárast úmrtí na covid od marca

Ministerstvo spravodlivosti určilo 40 voľných miest sudcov na súdoch - diskusné fórum čitateľov