Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2020

Ministerstvo vnútra zatiaľ eviduje vyše štyritisíc žiadostí o voľbu zo zahraničiaMinisterstvo vnútra (MV) SR aktuálne eviduje vyše štyritisíc žiadostí o voľbu poštou zo zahraničia. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca MV SR Peter ...Zdieľať
07 676x463 14.1.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra (MV) SR aktuálne eviduje vyše štyritisíc žiadostí o voľbu poštou zo zahraničia. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca MV SR Peter Lazarov.

Štvornásobný nárast záujmuKonečný počet žiadostí bude známy v priebehu aktuálneho týždňa. Počas parlamentných volieb v roku 2016 požiadalo o možnosť voľby zo zahraničia 1173 ľudí. Ide tak približne o štvornásobný nárast záujmu.

Vo voľbách do Národnej rady SR v roku 2016 napokon odovzdalo svoj hlas 1044 Slovákov žijúcich v zahraničí.

Podľa sociológa Martina Slosiarika je zvýšený záujem o hlasovanie v parlamentných voľbách signálom, že ľudia prikladajú nadchádzajúcim parlamentným voľbám vyššiu dôležitosť, ako to bolo v roku 2016.

Masívnejšia spoločenská diskusia


Slosiarik vidí možné príčiny nárastu záujmu aj v masívnejšej spoločenskej diskusii o možnosti voliť zo zahraničia. „Dôležitým faktorom môže byť zvýšené povedomie o takejto možnosti a s tým súvisiaca kampaň,“ povedal pre agentúru SITA Martin Slosiarik.

Parlamentné voľby na Slovensku v roku 2020 sa uskutočnia v sobotu 29. februára. Volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00. Vo voľbách kandiduje 25 politických strán. O voľbu zo zahraničia bolo možné požiadať do polnoci 10. januára.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo vnútra zatiaľ eviduje vyše štyritisíc žiadostí o voľbu zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pravidlá osobného bankrotu sa zmenili, zbaviť sa dlhov je možné dvoma spôsobmi
<< predchádzajúci článok
Robert Abela je novým premiérom Malty, sľúbil napraviť naštrbenú reputáciu krajiny

Ministerstvo vnútra zatiaľ eviduje vyše štyritisíc žiadostí o voľbu zo zahraničia - diskusné fórum čitateľov