Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. septembra 2020

Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkovOd začiatku pandémie koronavírusu policajti zaevidovali 9 855 udalostí, z ktorých sa v 3 687 prípadoch potvrdilo, že išlo o priestupok porušenia nariadenej ...Zdieľať
gettyimages 1263443687 676x451 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Od začiatku pandémie koronavírusu policajti zaevidovali 9 855 udalostí, z ktorých sa v 3 687 prípadoch potvrdilo, že išlo o priestupok porušenia nariadenej karantény, povinnosti nosiť rúško alebo porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

Hrozí vysoká pokuta


Ako ďalej v tlačovej správe informuje ministerstvo vnútra, najviac priestupkov bolo zistených v Košickom kraji, konkrétne 711 a najviac porušení povinností nosiť rúško sa objavilo v Žilinskom kraji, konkrétne 425.

Rezort vnútra v tejto súvislosti pripomína, že tí, ktorí neuposlúchnu výzvy a pokyny vydané v súvislosti s plnením zákona o civilnej ochrane, môžu byť počas mimoriadnej situácie pokutovaní do výšky 1 659 eur a v blokovom konaní do tisíc eur. Zároveň ministerstvo zdôrazňuje, že aj v súčasnosti je nevyhnutné dodržiavať pravidlá.

Nejde im o zbieranie pokút


Treba si uvedomiť, že nám v žiadnom prípade nejde o zbieranie pokút. Opatrenia majú chrániť nás všetkých a nosenie rúška je to najmenej, čo môžeme jeden pre druhého urobiť,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Mimoriadna situácia bola v súvislosti s pandémiou koronavírusu na Slovensku vyhlásená 11. marca.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NBS varuje pred zmrazovaním minimálnych dôchodkov, penzisti sa môžu ocitnúť v hmotnej núdzi
<< predchádzajúci článok
Slovensko bude mať zastúpenie na najväčšom cvičení pozemnej protivzdušnej obrany v NATO

Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkov - diskusné fórum čitateľov