Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júla 2019

Ministri obrany krajín ASEAN diskutovali o bezpečnostných otázkachIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bangkok 11. júla (TASR) - Ministri obrany desaťčlenného Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) sa stretli vo štvrtok v thajskom Bangkoku s cieľom prediskutovať otázky týkajúce sa terorizmu, hraničných kontrol či nelegálneho rybolovu. Informovala o tom agentúra AP.


Členovia ASEAN majú rozličné priority, takže skôr akoby sa zaoberali potenciálne rozdeľujúcimi otázkami, zamerali sa na zvolenie prístupu k riešeniu problémov. Dohody ministrov sa len nepriamo dotkli takých závažných otázok, akými sú napríklad teritoriálne spory v Juhočínskom mori, kde Vietnam a Filipíny čelia agresívnym požiadavkám Číny.

Účastníci sa dohodli, že preskúmajú filipínsky návrh pravidiel pri riešení námorných konfliktov, založený na vytváraní dôvery, preventívnej diplomacii a pokojnom zvládaní napätých situácií.

Taktiež sa dohodli, že vyhodnotia návrhy na zriadenie horúcej linky s veľmocami v čase krízy, ako aj návrhy týkajúce sa spravovania hraníc, boja proti terorizmu a zvyšovania povedomia o bezpečnostných dôsledkoch nelegálneho, neoznámeného a neregulovaného rybolovu.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Povodne na Sibíri si vyžiadali už najmenej 25 životov
<< predchádzajúci článok
Zisk Norwegian Air v 2. kvartáli klesol pre uzemnenie 737 MAX

Ministri obrany krajín ASEAN diskutovali o bezpečnostných otázkach - diskusné fórum čitateľov