Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. júla 2019

Zisk Norwegian Air v 2. kvartáli klesol pre uzemnenie 737 MAXNórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle vo štvrtok oznámila, že jej čistý zisk za 2. štvrťrok 2019 klesol. Prispeli k tomu náklady spojené s uzemnením ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Oslo 11. júla (TASR) - Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle vo štvrtok oznámila, že jej čistý zisk za 2. štvrťrok 2019 klesol. Prispeli k tomu náklady spojené s uzemnením lietadiel Boeing 737 MAX.


Čistý zisk nórskych aerolínií sa za tri mesiace do konca júna 2019 znížil na 73,2 milióna nórskych korún (7,55 milióna eur) z 295,9 milióna NOK v rovnakom období predchádzajúceho roka, keď si spoločnosť zaúčtovala poplatok 426,1 miliónov NOK súvisiaci so zmenou účtovného štandardu IFRS 16.

Tržby z prepravy cestujúcich pritom v 2. kvartáli vzrástli o 19 % na 9,90 miliardy NOK.

Dopravca odhaduje, že zaknihuje náklady vo výške 700 miliónov NOK v súvislosti s uzemnením Boeingu 737 MAX, ktorý je stiahnutý z prevádzky od marca, po tragickej havárii lietadla spoločnosti Ethiopian Airlines. Norwegian Air majú vo svojej flotile 18 týchto modelov.

Celkové prevádzkové náklady nórskej leteckej spoločnosti bez odpisov a lízingu na lietadlá vzrástli o 16 % na 9,97 miliardy NOK.

Spoločnosť revidovala svoje usmernenie pre rok 2019 a očakáva, že vykáže zisk pred úrokmi, daňami, lízingovými poplatkami, odpismi a amortizáciou vo výške 6 až 7 miliárd NOK.

Agentúra DPA v separátnej správe oznámila, že Bjorn Kjos, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Norwegian Air Shuttle, po 17 rokoch odstupuje z funkcie. Sedemdesiatdvaročný Kjos však bude pôsobiť ako poradca predstavenstva a jeho predsedu Nielsa Smedegaarda.

(1 EUR = 9,6930 NOK)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri obrany krajín ASEAN diskutovali o bezpečnostných otázkach
<< predchádzajúci článok
V stredu z tepla skolabovalo 57 ľudí

Zisk Norwegian Air v 2. kvartáli klesol pre uzemnenie 737 MAX - diskusné fórum čitateľov