Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2020

Ministri preveria zmluvy s Bonulom, Remišovej návrh schválila aj vládaVláda Slovenskej republiky v stredu 16. septembra schválila uznesenie k zasielaniu podkladov k analýze vybraných zmlúv. Ako informovala ...Zdieľať
bsc01034_1 676x451 16.9.2020 (Webnoviny.sk) - Vláda Slovenskej republiky v stredu 16. septembra schválila uznesenie k zasielaniu podkladov k analýze vybraných zmlúv.


Ako informovala podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá návrh prekladala, cieľom uznesenia bolo ukončiť „kšefty rôznych pochybných firiem, ktoré dlhodobo získavali niekoľko desiatok miliónov eur na zákazkách so štátom“.

Firmy mali podľa Remišovej profitovať z toho, že boli veľmi špecificky nastavené podmienky na zákazky. Vyžadoval sa od nich totiž istý typ certifikátu, čo ako povedala ministerka, mimoriadne zužovalo férovú súťaž. Podpredsedníčka vlády potvrdila, že ide aj o bezpečnostnú spoločnosť Bonul, ale aj ďalšiu firmu, ktorá na ňu bola majetkovo prepojená.

Ešte na začiatku septembra odobral Národný bezpečnostný úrad spoločnostiam Bonul a Vel Security bezpečnostnú previerku.

Uznesenie má za cieľ analyzovať všetky zmluvy, ktoré štát s takýmito firmami má. „Na základe analýzy následne podniknúť kroky, ktoré by viedli k ukončeniu niektorých zmlúv, alebo ak je treba, tak aj k iným dôsledkom a vyvodeniu zodpovednosti,“ uzavrela Remišová s tým, že by mala byť analýza hotová do troch mesiacov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministri preveria zmluvy s Bonulom, Remišovej návrh schválila aj vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Naď predstavil nového šéfa Vojenského spravodajstva, povedie ho Kleštinec
<< predchádzajúci článok
V niektorých štvrtiach Madridu prudko stúpa počet nakazených, úrady chcú obmedziť pohyb ľudí

Ministri preveria zmluvy s Bonulom, Remišovej návrh schválila aj vláda - diskusné fórum čitateľov