Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. decembra 2020

MIRRI navrhne pre reguláciu výstavby v národných parkoch zmenu stavebného zákonaPre reguláciu výstavby v národných parkoch navrhneZdieľať
img_5821_copy 676x451 8.12.2020 (Webnoviny.sk) - Pre reguláciu výstavby v národných parkoch navrhne Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) zmenu stavebného zákona.


Našim riešením je, aby všetky územné plány vyšších územných celkov, miest a obcí, ktoré sa dotýkajú územia národných parkov, podliehali schváleniu troch ministerstiev,“ vysvetlil v utorok štátny tajomník MIRRI SR Vladimír Ledecký.

Medzi ministerstvá, ktoré by územné plány schvaľovali, navrhuje Ledecký zaradiť Ministerstvo životného prostredia SR, Ministerstvo dopravy a výstavby SR a napokon aj samotné MIRRI.

Zmeny územného plánu


Aktuálne o developerských zámeroch v Demänovskej doline rozhoduje päť obecných poslancov a starostka. Posledné dve zmeny územného plánu sa dotkli 12 lokalít, pričom počítajú s rozsiahlou zástavbou územia, a to niektoré až do výšky 85 percent.

Výstavbou je aktuálne ohrozených ďalších 70 hektárov neurbanizovaného územia. Za okamžité zastavenie výstavby a regulovanie dopravy v Demänovskej doline dokonca vznikla aj petícia.

Vyjadrenia ministerstva


Ďalšou navrhovanou zmenou, ktorú na utorkovom stretnutí so štátnou tajomníčkou Ministerstva dopravy a výstavby SR Katarínou Brunckovou predstavil Vladimír Ledecký, je schvaľovanie väčších stavieb v národných parkoch. So všetkými zmenami pritom Bruncková súhlasila.

Dôležitý bod, ktorý v zmenách považujeme za podstatný je, aby sa ku všetkým stavbám väčšieho rozsahu v národných parkoch záväzne vyjadroval rezort životného prostredia,“ povedal po stretnutí Ledecký, ktorý je presvedčený, že územia národných parkov majú celoštátny až medzinárodný význam. Nad tým, ako vyzerajú, tak musia mať kontrolu i ústredné orgány štátnej správy.

Náš návrh predstavíme koaličným partnerom. Pevne verím, že kroky smerujúce k ochrane životného prostredia a udržateľnému regionálnemu rozvoju nájdu vo vládnej koalícií podporu,“ dodal štátny tajomník MIRRI.


Zdroj: Webnoviny.sk - MIRRI navrhne pre reguláciu výstavby v národných parkoch zmenu stavebného zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výsledky auditu SND ministerstva kultúry ukázali vyplatenie odmien nad rámec rozpočtu a neoprávnenú valorizáciu
<< predchádzajúci článok
Masakru v Christchurchi sa nedalo zabrániť, zlyhali však aj bezpečnostné zložky

MIRRI navrhne pre reguláciu výstavby v národných parkoch zmenu stavebného zákona - diskusné fórum čitateľov