Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

07. septembra 2021

Mladá žena vďaka testu DNA zistila, že nie je dcérou svojich rodičov. V pôrodnici pred rokmi urobili chybuŠpanielske zdravotnícke úrady pripisujú vinu za výmenu detí v pôrodnici pred takmer dvadsiatimi rokmi „ľudskej chybe“. Jedno z dievčat, ktoré v nemocnici odovzdali nesprávnym rodičom, ...Zdieľať
gettyimages 915094100 676x451 7.9.2021  - Španielske zdravotnícke úrady pripisujú vinu za výmenu detí v pôrodnici pred takmer dvadsiatimi rokmi „ľudskej chybe“.


Jedno z dievčat, ktoré v nemocnici odovzdali nesprávnym rodičom, náhodou vďaka testu DNA zistilo, že nie je dcérou svojich predpokladaných rodičov.

Vinníka nemajú


„Bola to ľudská chyba a my sme nedokázali zistiť, kto za ňu nesie zodpovednosť,“ vyjadrila sa počas utorkovej tlačovej konferencie Sara Alba, zdravotnícka šéfka španielskeho regiónu La Rioja.

„Systémy v tom čase boli iné a neboli natoľko zautomatizované ako dnes,“ poznamenala ďalej a zároveň uistila, že v súčasnosti už by sa to nemohlo stať.

Tlačová konferencia sa uskutočnila po tom, ako o výmene v utorok informovali miestne noviny.

Žena žiada odškodné


Novorodencov zamenili v nemocnici v La Rioje v roku 2002 po tom, ako sa narodili s päťhodinovým rozostupom. Obe dievčatá boli v inkubátoroch, pretože sa narodili s nízkou hmotnosťou.

V súčasnosti 19-ročná mladá žena, ktorá na zámenu prišla ako prvá, požaduje od miestnych úradov odškodné tri milióny eur.

Druhú ženu, ktorá tiež skončila u nesprávnych rodičov, už podľa novín o zámene informovali. Totožnosť ani jednej z nich nezverejnili.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mladá žena vďaka testu DNA zistila, že nie je dcérou svojich rodičov. V pôrodnici pred rokmi urobili chybu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Majiteľ trafiky zákazníčke ukradol výherný žreb za 500.000 eur
<< predchádzajúci článok
Bojnický festival poctivých vín 2021, už túto sobotu opäť predstaví originálne vína zo Slovenska i sveta

Mladá žena vďaka testu DNA zistila, že nie je dcérou svojich rodičov. V pôrodnici pred rokmi urobili chybu - diskusné fórum čitateľov