Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. júla 2020

Mladé sovy porušili pravidlá o nahote, Facebook odstránil online sledovanie hniezdaFacebook dočasne odstránil live stream zameraný na hniezdo s mladými sovami. Ako dôvod uviedol "porušenie pravidiel o nahote a sexuálnom ...Zdieľať
gettyimages 469509952 676x451 9.7.2020  - Facebook dočasne odstránil live stream zameraný na hniezdo s mladými sovami. Ako dôvod uviedol "porušenie pravidiel o nahote a sexuálnom obsahu".


Graham Moss zriadil na Facebooku video prenos z jeho záhrady v meste Doncaster v čase obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu. Tvrdí, že stránku mu zablokovali napriek tomu, že sa na nej nenachádzal žiaden nevhodný obsah. Zástupcovia Facebooku uviedli, že prípad vyšetrujú.

Live stream mu zrušili až dvakrát


Muž povedal, že jeho príspevky sledovalo viac ako 500 používateľov a dočasné odstránenie označil za "absurdné". Live stream mu zrušili dokonca dvakrát, vždy približne na 48 hodín. Snažil sa skontaktovať so zástupcami sociálnej siete, no neuspel.

"Išiel som sa pozrieť na moju stránku, aby som videl, koľkokrát dospelé sovy prišli nakŕmiť mláďatá, no video bolo preč. Namiesto toho tam bola správa, v ktorej písali, že prenos odstránili, pretože porušil pravidlá o nahote a sexuálnom obsahu," vysvetlil.

Prenos zrejme niekto úmyselne nahlásil


Moss, ktorý je od 5. marca v dobrovoľnej karanténe, uviedol, že chcel ľuďom dopriať, aby videli to, čo sa im bežne nepodarí. Jeho druhá stránka zameraná na sledovanie pustoviek funguje normálne.

"Keď dali prenos preč, objavilo sa množstvo komentárov, čo bolo neuveriteľné. Facebook mi dal dve možnosti - aby som s jeho rozhodnutím súhlasil alebo nesúhlasil. A ja som nesúhlasil," povedal muž.

"Je to bláznovstvo. Jediné, čo si dokážem predstaviť, je, že prenos niekto úmyselne nahlásil, no absolútne neviem z akého dôvodu," dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mladé sovy porušili pravidlá o nahote, Facebook odstránil online sledovanie hniezda © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zoologická záhrada Bojnice chová zaujímavé zvieratá, niektoré druhy majú vzácne poruchy sfarbenia
<< predchádzajúci článok
Znečistenie oceánov vplyvom pandémie narastá, vyhodené rúška a rukavice dokonca môžu zabiť veľryby

Mladé sovy porušili pravidlá o nahote, Facebook odstránil online sledovanie hniezda - diskusné fórum čitateľov