Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

08. júla 2020

Znečistenie oceánov vplyvom pandémie narastá, vyhodené rúška a rukavice dokonca môžu zabiť veľrybyZatiaľ čo ľudia bojujú s pandémiou koronavírusu, čoraz viac ochranných masiek a rukavíc končí vo svetových oceánoch. Upozorňujú na to environmentalisti na celom svete s tým, že pandémia môže viesť k ...Zdieľať
gettyimages 1215674831 676x451 8.7.2020 - Zatiaľ čo ľudia bojujú s pandémiou koronavírusu, čoraz viac ochranných masiek a rukavíc končí vo svetových oceánoch. Upozorňujú na to environmentalisti na celom svete s tým, že pandémia môže viesť k nárastu znečistenia oceánov, informuje spravodajský portál BBC.


"Je veľmi dôležité si uvedomiť, že sme čelili nesmierne vážnej kríze už predtým, ako sa vôbec začala pandémia - v zmysle plastového odpadu v oceánoch. A pribudla globálna pandémia. Do životného prostredia vyhadzujeme každý mesiac 129 miliárd ochranných masiek a 65 miliárd gumových rukavíc. Veľká časť z nich je nesprávne odstránená a skončí v oceánoch," uviedol viceprezident neziskovej environmentálnej organizácie Ocean Conservancy Doug Cress.

Ľudia by si mali podľa neho uvedomiť, že rukavice alebo maska, ktoré zahodia, lebo ich už považujú za zbytočné, môžu zabiť veľrybu. Ako dodal, jednoduchý ľudský nezáujem, môže mať na druhej strane nesmierne zhubný vplyv.


Zdroj: Webnoviny.sk - Znečistenie oceánov vplyvom pandémie narastá, vyhodené rúška a rukavice dokonca môžu zabiť veľryby © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladé sovy porušili pravidlá o nahote, Facebook odstránil online sledovanie hniezda
<< predchádzajúci článok
Trójsky kôň je stále najrozšírenejším typom malvéru, podľa štatistík ho analytici skúmali najčastejšie

Znečistenie oceánov vplyvom pandémie narastá, vyhodené rúška a rukavice dokonca môžu zabiť veľryby - diskusné fórum čitateľov