26. apríla 2019

Mladí Slováci zdolali Maďarsko a sú blízko postupu

Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili v piatkovom druhom zápase na turnaji II. fázy kvalifikácie o postup na júlové majstrovstvá Európy nad Maďarskom 3:1. ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Anapa 26. apríla (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili v piatkovom druhom zápase na turnaji II. fázy kvalifikácie o postup na júlové majstrovstvá Európy nad Maďarskom 3:1. Zverenci trénera Erika Gábora deň predtým v ruskej Anape zdolali i Holandsko 3:0 a v tabuľke sa so šiestimi bodmi vyšvihli na 1. priečku.

Slovákov čaká v sobotu o 17:30 h posledný duel s domácim Ruskom, na 12-členný šampionát do Bulharska (13. - 21. júla) postúpia víťazi piatich kvalifikačných skupín a tiež najlepší tím z kvinteta z druhých priečok.

Erik Gábor, tréner SR 17: "V prvom sete sme otočili nepriaznivý stav z 12:16 na 21:19 a zvíťazili sme. Druhý bol vyrovnaný, v závere sme svojou koncentrovanou hrou opäť uspeli. V treťom sme mali problém na prihrávke a následne v útoku. Vo štvrtej časti sme si postupne utvorili osembodový náskok a víťazstvo sme si ustrážili."

Kvalifikácia ME 2019 do 17 rokov - II. fáza:

A-skupina:

Maďarsko - Slovensko 1:3 (-23, -19, 20, -17)

Zápas trval 100 minút, rozhodovali: Parvanovová (Bul.) a Sudzjev (Biel.), 50 divákov.

SR 17: P. Kudra 8, Turčáni 10, Hanúsek 14, Murgaš 11, Petruf 8, Kán 7, libero Pati-Nagy (S. O'Reilly 2, Volčko, Bielka). Tréner: E. Gábor.