Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. októbra 2020

Mladík zaútočil na policajta palicou, počas núdzového stavu môže dostať aj doživotieObvineniam z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa čelí iba 20-ročný mladík z okresu Michalovce. V pondelok večer v Strážskom (okres Michalovce) napadol policajta. Teraz mu hrozí ...Zdieľať
gettyimages 468814288 676x451 28.10.2020 (Webnoviny.sk) - Obvineniam z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa čelí iba 20-ročný mladík z okresu Michalovce. V pondelok večer v Strážskom (okres Michalovce) napadol policajta. Teraz mu hrozí prísny trest. Mladík kráčal po strede vozovky a vodiči sa mu museli vyhýbať.


Ako informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová, policajt ho upozornil, aby išiel na kraj a nasadil si rúško. Mladík však na jeho výzvy nereagoval. Policajtom začal vulgárne nadávať a vyhrážal sa im zabitím. Následne prišiel k policajtovi a zahnal sa na neho palicou. Ten sa pred útokom stihol uhnúť a palicu mu vytrhol z ruky.

Mladík policajta udrel do ramena, úder to tváre mu však už nevyšiel. Policajt mladíka spacifikoval. Mladého muža umiestnili do policajnej cely. Vyšetrovateľ podal podnet na vzatie obvineného do väzby, s ktorým sa prokurátor nestotožnil a obvineného prepustil na slobodu.

Za tento skutok, spáchaný v čase vyhláseného núdzového stavu, hrozí mladíkovi trest na 12 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mladík zaútočil na policajta palicou, počas núdzového stavu môže dostať aj doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klus si nemyslí, že je čas na uzatváranie hraníc, ale kontroly sa zrejme zintenzívnia
<< predchádzajúci článok
Štát dostal maloobchodníkov do patovej situácie, sektor potrebuje okamžitú pomoc

Mladík zaútočil na policajta palicou, počas núdzového stavu môže dostať aj doživotie - diskusné fórum čitateľov