Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2019

Mladý Brit plánoval masovú streľbu, už má vymeraný trestNa 16 rokov väzenia odsúdili v piatok v Británii 19-ročného Kylea Daviesa, ktorý bol v júli uznaný za vinného z plánovania masovej streľby a nedovoleného ozbrojovania. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 13. septembra (TASR) - Na 16 rokov väzenia odsúdili v piatok v Británii 19-ročného Kylea Daviesa, ktorý bol v júli uznaný za vinného z plánovania masovej streľby a nedovoleného ozbrojovania. Informovala o tom BBC.


Davies sa prostredníctvom tzv. temného webu (dark web) pokúsil od dílera kúpiť pištoľ značky Glock 17 kalibru deväť milimetrov a strelivo v hodnote 1000 libier (približne 1126 eur).

Sudca v meste Taunton Paul Cook uviedol, že Davies "mal v úmysle ohroziť streľbou ľudské životy". Mladík ešte počas procesu pred súdom uviedol, že jeho vzormi boli dvaja strelci zo strednej školy v meste Columbine v americkom štáte Colorado, ktorí v roku 1999 zastrelili 13 ľudí, či nórsky pravicový extrémista a masový vrah Anders Breivik. Ten v júli 2011 zabil v Osle a na neďalekom ostrove Utöya 77 ľudí.

Balík s pištoľou a strelivom, ktoré si Davies cez dark web objednal, zachytili úrady v Spojených štátoch a upozornili na to svojich britských kolegov. Tí pištoľ vymenili za atrapu a balík Daviesovi doručil policajt v civile na adresu jeho trvalého pobytu. Bezprostredne po doručení balíka polícia Daviesa zatkla. Pri domovej prehliadke sa v jeho počítači našli súbory s materiálmi o masových vrahoch.

Davies všetky obvinenia odmietol a na svoju obhajobu uviedol, že pištoľ si objednal preto, aby mohol spáchať samovraždu. Ako jeden z dôkazov o jeho vine bol však súdu predložený aj zoznam, podľa ktorého si chcel Davies zakúpiť aj benzín, plynovú masku a nepriestrelnú vestu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécko opäť sužujú lesné požiare, vyžiadali si už jednu obeť
<< predchádzajúci článok
Americký rocker Eddie Money podľahol vážnej chorobe

Mladý Brit plánoval masovú streľbu, už má vymeraný trest - diskusné fórum čitateľov