Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. mája 2022

Mnistri odklepli pomoc ľuďom. Kto má nárok 100-eurový jednorazový príspevok?Náhradní rodičia, rodiny v hmotnej núdzi, osobní asistenti a opatrovatelia dostanú v júni jednorazovú finančnú pomoc v sume 100 eur. V stredu o tom rozhodla vláda. Pomoc vo výške 100 eur dostanú ...Zdieľať
gettyimages 1287650525 676x451 11.5.2022 (Webnoviny.sk) - Náhradní rodičia, rodiny v hmotnej núdzi, osobní asistenti a opatrovatelia dostanú v júni jednorazovú finančnú pomoc v sume 100 eur. V stredu o tom rozhodla vláda.


Pomoc vo výške 100 eur dostanú aj seniori, ktorým nevznikol nárok na starobný dôchodok. Ide o pomoc vlády v súvislosti so zdražovaním na Slovensku. Celkové výdavky na pomoc pre tieto ohrozené skupiny dosiahnu takmer 23 miliónov eur.

„Nariadenie sa predkladá v súvislosti so zvýšenou mierou inflácie, ktorá bola spôsobená najmä v súvislosti s aktuálnou situáciou nadväzujúcou na ekonomické dôsledky pandémie ochorenia COVID-19 a zvyšujúce sa ceny energií," uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mnistri odklepli pomoc ľuďom. Kto má nárok 100-eurový jednorazový príspevok? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Naďovo ministerstvo si pohlo s nákupom dronov, už o pár mesiacov by malo prísť s návrhom na obstarávanie
<< predchádzajúci článok
Kollár prerušil rokovanie parlamentu pre údajné služobné cesty poslancov, Raši to označil za nezmysel (video)