Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2020

Mondi SCP Ružomberok zastaví výrobu, počas celozávodnej dovolenky sa zameria na údržbuSpoločnosť Mondi SCP, a. s., Ružomberok zastaví výrobu počas celozávodnej dovolenky v závere tohto mesiaca. Využije ju na uskutočnenie vopred ...Zdieľať
mondi scp ruzomberok 676x450 12.8.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Mondi SCP, a. s., Ružomberok zastaví výrobu počas celozávodnej dovolenky v závere tohto mesiaca. Využije ju na uskutočnenie vopred plánovaných údržbárskych prác, ktoré nie je možné vykonať počas bežnej prevádzky.

Veľký počet externých firiem


Tohtoročná odstávka bude trvať od pondelka 24. do piatka 28. augusta, pričom postupný nábeh technológií do plnej prevádzky sa očakáva do 2. septembra.

Ako spoločnosť v stredu informovala, počas tohto obdobia bude výroba zastavená a v závode bude okrem zamestnancov Mondi SCP pracovať aj veľký počet externých firiem.

"Odstávka je pre nás veľmi dôležitá, aby sme vykonali všetky potrebné práce, ktoré nie je možné počas bežnej prevádzky vykonať a zabezpečiť tak efektívnu a bezpečnú výrobu celulózy a papiera počas zvyšku roka," povedal technický riaditeľ Mondi SCP Vladimír Krajči.

Opatrenia proti šíreniu koronavírusu


Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu prijala spoločnosť počas príprav na odstávku potrebné zdravotné a bezpečnostné opatrenia. Vytvorila tím ľudí, ktorí sledujú vývoj, dodržiavanie aktuálnych nariadení a odporúčaní a na základe nich plánujú a zabezpečujú samotný priebeh odstávky.

"Našou prioritou je predovšetkým zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov, externých pracovníkov a komunity, v ktorej žijeme a pracujeme. Podnikáme preto také kroky a prijímame také opatrenia, aby odstávka prebehla bezpečne a aby sa každý domov vrátil zdravý," uviedol riaditeľ bezpečnosti pri práci v Mondi SCP Ľuboslav Palguta.

Počas odstavovania a opätovného uvádzania zariadení späť do prevádzky môže vzniknúť zápach. Spoločnosť sa vopred ospravedlňuje za prípadné nepríjemnosti s tým spojené.

"Dobrou správou je, že obyvatelia Ružomberka závislí na centrálnom zásobovaní tepla od Mondi SCP ani tento rok celozávodnú odstávku nepocítia, pretože spoločnosť dodávky tepla a teplej vody zabezpečí prostredníctvom mobilnej kotolne," dodal technický riaditeľ spoločnosti Vladimír Krajči.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mondi SCP Ružomberok zastaví výrobu, počas celozávodnej dovolenky sa zameria na údržbu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protesty v Bielorusku pokračujú aj po odchode Cichanovskej. Nezastrašíte nás, tvrdia demonštranti (foto)
<< predchádzajúci článok
Na diaľnici D1 v smere do Košíc sa zrazili tri autá, polícia odporúča využiť obchádzkovú trase

Mondi SCP Ružomberok zastaví výrobu, počas celozávodnej dovolenky sa zameria na údržbu - diskusné fórum čitateľov