26. januára 2006

Moravcová dvakrát do finále SP v plávaní v Moskve

Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová postúpila v rámci šiestych pretekov Svetového pohára v krátkom bazéne v Moskve do štvrtkového popoludňajšieho finále na 100 m voľným spôsobom a 50 m ...

MOSKVA 26. januára (WN/SITA) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová postúpila v rámci šiestych pretekov Svetového pohára v krátkom bazéne v Moskve do štvrtkového popoludňajšieho finále na 100 m voľným spôsobom a 50 m motýlik. Na krauliarskej stovke postúpila do finálovej osmičky ako druhá najrýchlejšia za 55,26 sekundy a na motýliku si vybojovala účasť vo finále tretím výkonom z rozplavieb 26,98 sekundy.

V moskovskej dvadsaťpäťke sa predstavila aj nádejná Slovenka Katarína Millyová, ktorej sa darilo najmä na motýľkarskej päťdesiatke. Výkonom 27,68 sekundy obsadila desiatu priečku a navyše splnila B-limit na aprílové majstrovstvá sveta v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji. Od postupu do podvečerného finále ju delilo iba 21 stotín sekundy. Plavkyňa Ikarosu Bratislava sa predstavila aj na 100 m voľným spôsobom a výkonom 56,98 sekundy obsadila 19. priečku.

Výsledky - štvrtok - rozplavby:

100 m v. sp.: 1. Josefin Lillhageová (Švéd.) 55,16, 2. Martina Moravcová (SR) 55,26, ... 19. Katarína Millyová (SR) 56,98

50 m mot.: 1. Rachel Komisarzová (USA) 26,84, ... 3. Martina Moravcová (SR) 26,98, 10. Katarína Millyová (SR) 27,68