12. mája 2014

MS v hokeji 2014: Slovenskí hokejisti prehrávajú na MS s Francúzmi 3:5

Slovenskí hokejisti hrajú od 15:45 v Čižovka Arene svoj tretí zápas na tohtoročných majstrovstvách sveta. Ich súperom sú Francúzi, s ktorými v príprave pred svetovým šampionátom raz prehrali a ...

MS v hokeji 2014: Slovenskí hokejisti vyhrávajú na MS nad Francúzmi 2:1

MINSK 12. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejisti hrajú od 15:45 v Čižovka Arene svoj tretí zápas na tohtoročných majstrovstvách sveta. Ich súperom sú Francúzi, s ktorými v príprave pred svetovým šampionátom raz prehrali a jedenkrát zvíťazili (2:4, 3:1).

Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka zatiaľ v Minsku získali iba bod. V úvodnom stretnutí prehrali s Čechmi 2:3 po predĺžení a v sobotu podľahli Kanaďanom 1:4. Reprezentácia "galského kohúta" má v tabuľke o jeden bod viac ako Slováci, v piatok šokovala Kanadu (3:2 po samostatných nájazdoch) a následne nestačila na Talianov (1:2).

Krab Petrovič, ktorý tipuje výsledky na svetovom šampionáte predpovedá, že Slováci s Francúzmi prehrajú. V piatok kôrovcovi nevyšiel tip na triumf Slovenska nad Českom, v sobotu uhádol prehru našich hokejistov s Kanaďanmi.

VÝSLEDOK - MS v hokeji (A-skupina - Čižovka Arena)

50:56 - 3:3 A. Roussel (N. Besch) - presilová hra
56:19 - 3:4 D. Fleury (A. Guttig, T. da Costa)
59:31 - 3:5 A. Roussel - gól do prázdnej bránky

Vylúčenia:
02:40 Yorick Treille (FRA) - 2 min. (držanie)
06:52 Brian Henderson (FRA) - 2 min. (hákovanie)
14:33 Dávid Skokan (SVK) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
16:03 Martin Marinčin (SVK) - 2 min. (podrazenie)
19:59 Tomáš Tatar (SVK) - 2 min. (napadnutie)
24:42 Karol Sloboda (SVK) - 2 min. (hákovanie)
28:51 Martin Marinčin (SVK) - 2 min. (nedovolené bránenie)
35:39 Nicolas Besch (FRA) - 2 min. (držanie)
48:40 Juraj Valach (SVK) - 2 min. (hákovanie)
49:22 Marek Ďaloga (SVK) - 2 min. (držanie)
52:51 Pierre-Édouard Bellemare (FRA) - 2 min. (nedovolené bránenie)
53:03 Antonin Manavian (FRA) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 18:23, vylúčenia: 7:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Kaval, Patafie (obaja USA) - Fluri (Švajč.), Deďuľa (Biel.)

Zostavy
Slovensko: J. Laco - K. Sloboda, Marek Ďaloga, J. Brejčák, Marinčin, J. Valach, Švarný, Čerešňák - Šatan, Hrivík, L. Nagy - Tatar, Viedenský, Pánik - Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, J. Mikúš, Tybor
Francúzsko: Huet - Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieude Fauvel - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. Da Costa, Roussel, Bellemare - Guttig, D. Fleury, T. Da Costa - Ritz, B. Henderson, Raux - Berthon