10. mája 2014

MS v hokeji 2014: Slováci prehrali s Kanadou, rozhodla závarečná tretina

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom zápasu na svetovom šampionáte s Kanadou 1:4.

VÝSLEDOK - MS v hokeji (A-skupina: Čižovka Arena)

MINSK 10. mája (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia hrá od 19:45 v Čižovka Arene svoj druhý zápas na svetovom šampionáte v Minsku. Súperom Vůjtkových zverencov sú Kanaďania, ktorí vo svojom úvodnom stretnutí šokujúci prehrali s Francúzmi 2:3 po samostatných nájazdoch.

Aj Slováci si v piatok do tabuľky pripísali bod, keď podľahli v tradičnom derby Čechom 2:3 po predĺžení. Slovenský tím bol blízko k prvému víťazstvu, Jaromír Jágr poslal duel do nadstaveného času v 58. minúte a o českej výhre napokon rozhodol Jakub Klepiš. Slováci sa prezentovali kvalitným výkonom, hrali nadšene a kolektívne.

Kanada - Slovensko 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

32:24 - 0:1 K. Sloboda (M. Miklík) - presilová hra
37:21 - 1:1 J. Ward (J. Garrison)
47:07 - 2:1 C. Hodgson (J. Garrison, N. Kadri)
57:56 - 3:1 K. Bieksa
58:49 - 4:1J. Ward (K. Turris, A. Burrows)

Vylúčenia:
07:50 Ivan Švarný (SVK) - 2 min. (držanie)
12:56 Radoslav Tybor (SVK) - 2 min. (podrazenie)
15:08 Marek Viedenský (SVK) - 2 min. (hákovanie)
20:44 Alex Burrows (CAN) - 2 min. (podrazenie)
26:11 Braydon Coburn (CAN) - 2 min. (podrazenie)
30:38 Nazem Kadri (CAN) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
48:27 Erik Gudbranson (CAN) - 2 min. (hrubosť)
48:27 Tomáš Marcinko (SVK) - 2 min. (hrubosť)
50:04 Peter Čerešňák (SVK) - 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 26:23, vylúčenia: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,
rozhodcovia: Nord (Švéd.), Olenin (Rus.) - Puolakka (Fín.), Suominen (Fín.)

Kanada: Scrivens - Bieksa, Garrison, Myers, Coburn, Gudbranson, Ellis, Rielly - Read, Turris, Chimera - MacKinnon, B. Schenn, Burrows - Brouwer, Hodgson, Kadri - Huderdeau, J. Ward, Monahan - Scheifele
Slovensko: J. Laco - K. Sloboda, Marek Ďaloga, Čerešňák, Marinčin, J. Valach, Švarný, J. Brejčák - Šatan, Hrivík, L. Nagy - Tatar, Viedenský, Pánik - Miklík, Marcinko, Tybor - Skokan, A. Šťastný, J. Mikúš

60:00Zápas sa skončil prehrali sme.

Ward zabil klinec do našej rakvy. Zvyšuje na 4:1

58:02Naše nádeje na vyrovnanie definitívne zmaril Bieksa, ktorý zvyšuje na 3:1 pre Kanadu

53:07Oslabenie sme prestáli. Dobre chlapci, treba nabrať na posledných sedem minút sily a vyrovnať.

50:02Na začiatku 51. minúty ideme do oslabenia. Na trestnej lavici je Čerešňák.

48:50Prichádza k vzájomnému vylúčeniu. Na našej strane Marcinko a z Kanady Gudbranson

47:07Dostávame gól.

41:20A hneď o sebe dal vedieť aj 19-ročný talent. Po ľavej strane šprintoval do útočného pásma a dával šikovne Miklikovi, ktorý sa parádne uvoľnil, no posledný kanadský obranca Réwayovu prihrávku vystihol.

Tak Martin Réway je v hre.

40:01Poďme si chlapci po tri body.

40:00Tak končí nám druhá tretina. Päť minút sme sa radovali z vedenia. Nevadí, čaká nás posledná 20-minútovka.

37:21Tlak Kanady sme neustáli. Joel Ward tečoval strelu Jasona Garrisona. Kanada vyrovnáva.

32:24Gól pripísali nakoniec Mirovi Šatanovi. Sloboda strieľal od modrej čiary a Šatan stal parádne pred Srivensom.

goooooool

31:45Chlapci zatlačili Kanadu do pásma. Marinčin pracuje parádne na modrej čiare. Na ľade Pánik-Tatar-Viedenský. Páni z ľavej strany páli ale Scrivens kryje.

30:38Kadri odchádza na trestnú lavicu. Hra vysokou hokejkou.

29:15Skončila nám presilovka. Chvála Bohu, že sme neinkasovali.

27:30Takmer sme inkasovali. Fatálna chyba Slobodu, ktorý nechával puk, ale vystihol to Kanaďan, ktorý bol sám pred Lacom, ten bol na správnom mieste.

27:15Coburn odchádza za podrazenie na trestnú lavicu. Tatar sa takmer dostal do samostatného úniku, Kanaďan nemal inú šancu ako faulovať.

26:47Slováci sa prebudili a začali hrať viac do tela. Viac napádajú a strieľajú na bránu.

22:45Presilovku sme nevyužili, no mali sme obrovskú príležitosť skórovať. Po parádnej kombinácii, Miklik s Marinčinom aj Slobodom sa ponúkali, kto bude strieľať nakoniec Kanaďania vyhodili.

20:45Konečne budeme hrať presilovku aj my. Na trestnú lavicu ide Burrows za hákovanie na Čerešňáka.

20:18Hneď na začiatku parádny semafor Jána Laca.

20:01Tak začala druhá dvadsať minútovka.

17:15Tak ubránili sme aj tretie oslábenie. Viedenský z trestnej lavice získal puk. Ide s ním do útočného pásma, z modrej čiary dáva priamo na Scrievensa a Pánik v šanci.

15:08To snáď nie je ani pravda. Tybor je na ľade a na trestnú lavicu ide Viedenský za hákovanie.

Kanaďania nás teraz zavreli v pásme. Miešajú puk stral Mckinon ale Laco kryje.

14:25Opäť sa skvelo bránime. Z oslabenia ubehla minúta.

12:45A ideme opäť do oslabenia. Rado Tybor ide za útočný faul - podrazenie na trestnú lavicu.

12:00Zo zápasu ubudlo 12 minút. Slováci zatiaľ hrajú s Kanadou viac než vyrovnaný zápas. Hraje sa dlho a bez prerušenia zo strany na stranu.

9:50Kanaďania sa nevedia poriadne usadiť v našom pásme bránime sa s prehľadom. Je po presilovke Kanady.

7:50A budeme hrať prvú oslabovku. Za držanie odchádza na trestnú lavicu Švárny.

2:56Obrovská šanca Šatana, Scrivensa však stal na svojom mieste a zabránil gólu, ku ktorému stačilo iba málo.

2:45Opäť pred našou bránkou. Kanaďania tlačia a ďalšia šarvátka. Kanaďania idú do zakončenia a útokov bez rešpektu a dôrazne.

V hľadisku je opäť slovenská prevaha.

00:59Zápas ani poriadne nezačal a Kanaďania začali hrýzť. Pred Lacom to vrie a prišlo aj k prvej šarvátke.

Po 12. sekunde smeruje prvá strela na Jána Laca.

00:01Zápas nám začal. Držme chlapcom palce

Takže informácia hneď na začiatku. Martin Réway je písaný ako 13. útočník.

Slovenskí hokejisti dnes nastúpia na svoj druhý zápas v základnej A skupine hokejových MS v Minsku. V Čižovka Arene si zmerajú sily s favorizovanou Kanadou. Tréner Vladimír Vůjtek musel obmeniť zostavu. Dôvodom bolo zranenie Martina Réway pri dnešnom rozkorčuľovaní. Mladý útočník si poranil nohu. Vo formácii ho preto nahradí Rado Tybor. Tréneri sa rozhodli, že do súpisky zapíšu aj Andreja Šťastného. Slovákom v úvodnom zápase proti Česku ušli tri body iba o chlp. Od víťazstva ich delilo 127 sekúnd. Čechom do predĺženia pomohol gól Jágra a v predĺžení rozhodol Klepiš. Prehrou 2:3 sme získali prvý bod na MS. O prvú senzáciu na turnaji sa postarali Francúzi. V úvodnom zápase dokázali poraziť favorizovanú Kanadu 3:2 po samostatných nájazdoch. Mladý slovenský tím to bude mať teda proti Kanaďanom veľmi ťažké. Ak budú chcieť uspieť, budú sa musieť vyvarovať chýb ako v zápase proti Česku. S Francúzmi si skrížime hokejky v pondelok o 15:45. S reprezentantmi galského kohúta sme sa stretli aj v príprave pred samotným šampionátom. V dvojzápase sa najskôr zrodila prehra 2:4 a potom triumf 3:1. Oba zápasy sme hrali vo Franúczsku. Tešíme sa na vás dnes o 19:45