13. mája 2017

MS v hokeji 2017: Rusko – Slovensko (online)

Slovenskí hokejisti odohrajú v sobotu svoj piaty zápas na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku. Ich súperom budú suverénni Rusi, ktorí zatiaľ nezaváhali, keď postupne ...

julius hudacek 1 640x420 KOLÍN NAD RÝNOM 13. mája (WebNoviny.sk) - Slovenskí hokejisti odohrajú v sobotu svoj piaty zápas na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku.

Ich súperom budú suverénni Rusi, ktorí zatiaľ nezaváhali, keď postupne zdolali Švédsko (2:1 po sam. nájazdoch), Taliansko (10:1), Nemecko (6:3) a Dánsko (3:0).

Zápas sa v kolínskej Lanxess Arene začína o 16:15.

Slováci na turnaji zatiaľ nazbierali štyri body - Talianov zdolali 3:2 po predĺžení, prehrali s Lotyšmi (1:3) a dvakrát neuspeli v samostatných nájazdoch (Dánsko - 3:4 a Nemecko - 2:3).

Tréner Zdeno Cíger oproti poslednému duelu proti domácemu tímu zostavu nezmení. Chytať bude Július Hudáček.

V ofenzíve spolu zostali Michel Miklík, Marcel Haščák s Máriom Bližňákom, kapitán Vladimír Dravecký nastúpi s Liborom Hudáčkom a Pavlom Skalickým, Sparťania Lukáš Cingeľ a Andrej Kudrna s Tomášom Hrnkom, Tomášovia Zigo a Matoušek s Andrejom Šťastným.

V defenzíve budú hrať Michalovia Čajkovský a Sersen, Peter Čerešňák s Adamom Jánošíkom, Martin Gernát s Jurajom Mikušom a Peter Trška s Eduardom Šedivým.

Zápas sa v kolínskej Lanxess Arene začal o 16:15 a hlavnými rozhodcami sú Nemec Daniel Piechaczek a Rakúšan Mark Lemelin. Na čiarach im pomáhajú Američan Judson Ritter a Čech Miroslav Lhotský.

Rusi mali raketový vstup do zápasu a hneď z druhej strely na J. Hudáčka skórovali, keď sa po rýchlej akcii po prihrávke Guseva presadil Dadonov – 1:0. V 14. minúte Rusi potrestali vylúčenie L. Hudáčka – po prihrávke spoza bránky strelil osamotený Dadonov svoj druhý gól v zápase – 2:0. Slováci v prvej dvadsaťminútovke inkasovali aj tretíkrát, keď J. Hudáčka strelou od modrej čiary prekonal Mironov – 3:0.

Druhá tretina sa pre problémy s ľadovou plochou začala neskôr, podobne ako v zápase Nemecko – Slovensko. Na konci 23. minúty zvýšil ruské vedenie Kučerov, ktorého gól však musel potvrdiť až videorozhodca, keďže ho dosiahol korčuľou – 4:0.

MS V HOKEJI 2017: A-SKUPINA

• Kolín nad Rýnom

Rusko – Slovensko 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

01:12 – 1:0 J. Dadonov (N. Gusev, V. Šipačov)
13:35 – 2:0 J. Dadonov (N. Gusev, V. Šipačov) – presilová hra
19:19 – 3:0 A. Mironov
22:53 – 4:0 N. Kučerov (V. Tkačov, B. Kiselevič)
32:50 – 5:0 I. Telegin (A. Zub, S. Plotnikov)
55:47 – 6:0 V. Gavrikov (V. Šipačov, J. Dadonov)

Vylúčenia:
09:20 B. Kiselevič – 2 min. (seknutie)
12:40 L. Hudáček – 2 min. (podrazenie)
28:08 I. Telegin – 2 min. (nedovolené bránenie)
37:51 T. Zigo – 2 min. (držanie)
40:33 M. Gernát – 2 min. (faul lakťom)
45:24 P. Trška – 2 min. (podrazenie)
58:31 V. Namestnikov – 2 min. (seknutie)

strely na bránu: 39:22, vylúčenia: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: D. Piechaczek (Nem.), M. Lemelin (Rak.) – J. Ritter (USA), M. Lhotský (ČR), 18 591 divákov (vypredané)

Rusko: Vasilevskij – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov, Provorov, Mironov, Zub – Plotnikov, Andronov, Telegin – Gusev, Šipačov, Dadonov – Kučerov, Namesnikov – Barabanov, Ničuškin, Tkačov
Slovensko: J. Hudáček – P. Čerešňák, A. Jánošík, Gernát, J. Mikuš, Čajkovský, Sersen, P. Trška, Šedivý – Miklík, Bližňák, Marcel Haščák – Kudrna, Cingeľ, Hrnka – Dravecký, L. Hudáček, Skalický – A. Šťastný, Zigo, Matoušek

60:00 Duel Slovenska a Ruska končí, v tomto zápase sme prehrali 0:6. Je to náš najhorší výkon s Ruskom na MS.

58:31 Namestnikov mieri na trestnú lavicu, obeťou jeho seknutia bol Miklík. Hráme presilovku.

55:47 6:0, Gavrikov sa v trme-vrme postaral o ďalší gól.

54:35 Július Hudáček je opäť v pohotovosti, Rusi zostávajú v útočnom pásme.

54:23 Pre ruskou bránkou sa strhol súboj, no po dotyku rukou sa hra presúva do stredného pásma.

53:40 Bližňákov pokus nevyšiel, bol to teč.

49:20 Nebezpečné prihrávky pred slovenskou bránkou pokračujú.

49:01 Pomer útokov na bránku Rusko - Slovensko: 35 - 20.

48:42 Rusi tesne minuli slovenskú bránku. Na chvíľu sme si vydýchli.

48:04 Slovenskí hráči uchytili puk, no k akcii sa pre ofsajd nedopracovali.

47:24 V tejto presilovke Slováci napokon odolali ruskému nátlaku, hra je pre reklamnú prestávku prerušená.

45:36 Hrá sa opäť pred slovenskou bránkou, každá strela sa môže premeniť na gól.

45:24 Slovenský hráč Peter Trška je vylúčený za podrazenie. Opäť sme oslabení.

44:56 Hra je prerušená.

44:35 Slovenskí fanúšikovia nestrácajú nádej a stále hrdo povzbudzujú svoj tím.

43:06 Haščák mal šancu na gól, no ruský brankár Vasilevskij bol opäť rýchlejší.

42:33 Presilovka sa skončila.

41:23 Hudáček má za sebou ďalší úspešný zákrok, ušetril nás ďalšieho gólu.

40:42 Rusi drsne dorážajú na slovenského brankára.

40:33 Budeme hrať v oslabení, Martin Gernat odchádza za faul lakťom na trestnú lavicu.

40:11 Tretia tretina je už v plnom prúde.

Rusi energicky nastupujú na ľad, Slováci korčuľujú s trochu menším entuziazmom.

Dravecký v rozhovore pre RTVS zhodnotil zápas ako "poučný". Vyjadril sa, že v posledných 20 minútach sa mužstvo pokúsi uhrať, čo najlepší výsledok.

40:00 Koniec druhej tretiny.

39:57 Kučerovova strela bola našťastie zastavená, presilovka skončená.

38:24 Slováci práve premárnili veľkú príležitosť na gól z dielne Bližňák-Hrnka.

37:51 Tomáš Zigo sa nechal vylúčiť, hráme v oslabení.

37:02 Skalický sa tlačil do ruskej bránky, gól brankár úspešne zastavil.

36:01 Z ruských fanúšikov priam srší dobrá nálada a radosť z úspešnej hry ich hokejistov.

35:38Zakázané uvoľnenie Rusov.

34:20Po reklamnej prestávke sa opäť hrá, zatiaľ bez výraznejších akcií.

32:50Ivan Telegin zvyšuje na 5:0. Hudáček zostal na bránenie sám a nedokázal gólu zabrániť. Slovenskí fanúšikovia smútia.

29:52Pokusy na bránu Rusko - Slovensko: 23 - 17.

29:09Presilovka končí, napriek viacerým snahám slovenského tímu majú Rusi stále čisté gólové konto.

28:50Rusi sú aktívni aj v oslabení, o akcie sa snažia aj Slováci, zatiaľ neúspešne.

28:08Presilovka pre Slovensko. Telegin ide na lavičku za nedovolené bránenie.

27:31Veľká príležitosť pre Miklíka.

26:39Hra sa po reklamnej prestávke začína v našom útočnom pásme.

25:06Strela do ruskej bránky. Ruská brankár ju úspešne odvrátil.

25:03Ďalší puk bol zachytený v lapačke Hudáčka, slovenský obranca bol pred bránkou na dvoch Rusov sám.

25:02Kudrnov zlomil hokejku, Rusi naďalej útočia na slovenskú bránku.

Ruskí fanúšikovia oslavujú, štvrtý gól bol uznaný.

Okolo gólu vznikli pochybnosti, Andrej Kučerov mohol posunúť puk korčuľou.

22:53Prehrávame 0:4, útočil Kučerov, asistoval Tkačov.

22:30Zakázané uvoľnenie Jevgeniho Dadonova.

21:44Vasilevskij posunul bránku a zlikvidoval tak šancu Draveckého na gól.

21:50Ruskú akciu zastavil ofsajd.

20:00Začala sa druhá tretina.

Zdá sa, že druhá tretina sa konečne začína. Ľad by už mal byť pripravený na hru.

Postupne už prichádzajú aj Slováci, hráči vstupujú na ľad.

Ruskí hráči sú už nastúpení a čakajú, kým upravia ľad.

Na ľad nastúpili rolby a my netrpezlivo čakáme na začiatok ďalšej tretiny.

20:00 Prvá tretina sa končí, Slovákom sa zatiaľ nepodarilo presadiť.

19:19Rusi si pripísali ďalší gól. V poslednej minúte prvej tretiny prehrávame 0:3.

18:00Puku sa chopil slovenský hráč, no napokon opäť skončil na ruských hokejkách.

14:00Gól bol uznaný. Prehrávame 2:0. Gól strelil opäť Jevgenij Dadonov.

14:00Pred slovenskou bránkou je opäť tesno.Rusi na našu bránku útočia zo všetkých strán.

13:35Ďalší gól v slovenskej bráne, Rusi využili presilovku. Stále je tu nádej, že to bola žrdka.

13:00Libor Hudáček je vylúčený za podrazenie, Rusi hrajú presilovku.

11:00Presilovka skončená, Slováci ju nevyužili.

10:00Hráme presilovku, ruský tím bude oslabený dve minúty.

10:00Rusi opakovane dobiedzajú do Hudáčka, zatiaľ bez zakončenia.

09:00Zakázané uvoľnenie na ruskej strane - Kučerov.

07:00Slovenskí hráči sa pokúšajú dostať k ruskej bránke, zatiaľ sa však Rusom darí zbaviť ich puku.

07:00Andrej Kudrna vypálil na bránku, zákrok bol neúspešný.

06:00Po prerušení sa vhadzuje v strednom pásme.

06:00Pred ruskou bránkou sa strhla bitka, v skupinke ruských hráčov je Andrej Šťastný.

05:00Prvý pokus Draveckého o gól nevyšiel.

01:12Prehrávame 0:1!!! Autorom gólu je Jevgenij Dadonov, asistoval mu Nikita Gusev.

00:01Začína sa zápas Rusko - Slovensko. Rusi sa dnes predstavia v červených dresoch, Slováci si obliekli biele.

Zdroj: Webnoviny.sk - MS v hokeji 2017: Rusko – Slovensko (online) © SITA Všetky práva vyhradené.