10. mája 2017

MS v hokeji 2017: Slovensko – Nemecko 2:3 sn (online)

Slovensko viedlo nad Nemeckom 2:0, ale nakoniec prehralo po samostatných nájazdoch

online

KOLÍN NAD RÝNOM 10. mája  - Po vydretom víťazstve nad Talianskom (3:2 po predĺžení) a prehrách s Lotyšskom (1:3) a Dánskom (3:4 po sam. nájazdoch) nastúpi v stredu slovenská hokejová reprezentácia na na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku proti domácej reprezentácii. Zápas sa v kolínskej Lanxess Arene začína o 20:15.

Oba mužstvá začali opatrne a v úvodných ôsmich minútach si ani jedno z nich nevypracovalo žiadnu väčšiu šancu.

Domáci fanúšikovia si v 9. minúte pýtali vylúčenie po tvrdom “hite” Čajkovského na Kinka a v 10. minúte sa ujali vedenia slovenskí hokejisti, keď Greissa prekonal Matoušek – 1:0. Jeho presný zásah musel odobriť až videorozhodca.

Po úvodnom góle v nemeckej sieti sa do bránky namiesto Greissa postavil Aus den Birken a po pár sekundách mal veľké štastie, pretože Haščák nastrelil žŕdku. Nemci hrali v úvodnej dvadsaťminútovke aj jednu presilovú hru, ale vylúčenie Čerešňáka nepotrestali.

Začiatok druhej tretiny sa posunul pre problémy s ľadovou plochou, ktorú musela rolba opäť upraviť. V 22. minúte prekvapil L. Hudáček domáceho brankára strelou od pravého mantinelu a zvýšil náskok Slovenska – 2:0.

Nemci po inkasovanom góle zvýšili svoju aktivitu a vytvorili si aj niekoľko veľkých príležitostí. Asi najväčšiu mal Plachta, ktorý po tom, čo sa dvojica Nemcov rútila sama na J. Hudáčka, prestrelil bránu.

Nemcom sa však podarilo v priebehu 27 sekúnd vyrovnať, keď najprv v presilovej hre skóroval Reimer – 2:1 a potom J. Hudáčka prekonal aj Ehliz – 2:2. Slováci mohli ísť opäť do vedenia, ale po skončení početnej výhody zachránila domácich hokejistov ľavá žrdka.

V tretej tretine ani v predĺžení gól nepadol a v samostatných nájazdoch bol úspešný iba Kahun – 2:3.

MS V HOKEJI 2017: A-SKUPINA

• Kolín nad Rýnom

Slovensko – Nemecko 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

09:23 – 1:0 T. Matoušek (T. Zigo, E. Šedivý)
21:58 – 2:0 L. Hudáček (M. Čajkovský)
36:11 – 2:1 P. Reimer (Ch. Ehrhoff, D. Kahun) – presilová hra
36:38 – 2:2 Y. Ehliz (D. Seidenberg, M. Müller)

Samostatné nájazdy:
1. séria: D. Kahun (gól) – T. Hrnka (nedal)
2. séria: B. Macek (nedal) – M. Bližňák (nedal)
3. séria: Y. Ehliz (nedal) – M. Miklík (nedal)

Vylúčenia:
13:47 P. Čerešňák – 2 min. (podrazenie)
28:38 M. Kink – 2 min. (držanie hokejky)
34:37 A. Šťastný – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
36:59 J. Krueger – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 28:30, vylúčenia: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: S . Fonselius (Fín.), B. Iverson (Kan.) – R. Jensen (Dán.), J. Ritter (USA)

Slovensko: J. Hudáček – P. Čerešňák, A. Jánošík, Čajkovský, Sersen, J. Mikuš, Gernát, P. Trška, Šedivý – Miklík, Bližňák, Marcel Haščák – Dravecký, L. Hudáček, Skalický – Kudrna, Cingeľ, Hrnka – A. Šťastný, Zigo, Matoušek
Nemecko: Greiss (10. Aus den Birken) – Reul, Ehrhoff, D. Seidenberg, Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Wolf, Fauser, Plachta – Reimer, Tiffels, Ehliz – Macek, Kahun, Y. Seidenberg – Kink, Schütz, Gogulla

65:00Koniec predĺženia, nasledujú samostatné nájazdy a v tých sa už rozhodnúť musí.

64:00Vyzerá to tak, že oba tímy sa spoliehajú už na samostatné nájazdy.

63:03Hrnka sa teraz zahral na Nepelu a niekoľkokrát obkorčuľoval nemeckú bránku s pukom na hokejke.

61:58O čosi lepšie sa však javia Nemci, ktorí našim "požičiavajú" puk len sporadicky, Julo Hudáček v bránke má opäť plné ruky práce.

60:08Pri hre troch proti trom by sme mohli mať teoreticky navrch, máme to odskúšané, keďže už hráme tretie predĺženie na šampionáte.

60:01Začalo sa predĺženie.

60:00Koniec tretej tretiny, nasleduje predĺženie. Potešiteľné je, že minimálne bod z tohto zápasu už teraz máme vo vrecku.

50:12Zakázané uvoľnenie opäť vracia puk do nášho obranného pásma.

59:00Minúta do konca riadneho hracieho času, všetko nasvedčuje tomu, že zápas dôjde do predĺženia.

58:11Individuálne to slovenským hokejistom dnes vôbec nejde. Takmer všetky takéto pokusy končia na prvom hráčovi súpera.

57:02Nemecká reprezentácia začína hrýzť čoraz viac, Hudáček sa môže cítiť ako strelnici.

55:39Andrej Kudrna sa uvoľnil na ľavom krídle a dokázal vystreliť. Jeho pokusu však chýbala presnosť.

54:30Po ojedinelom útoku sa do sľubnej šance dostával Miklík, ale spoľahlivý gólman Nemecka jeho pokus zmaril.

53:58V niektorých momentoch to dokonca vyzerá tak, akoby hrali Nemci presilovku, hoci sú sily na ľade vyrovnané.

52:25Slovákom to v tejto časti hry nejde, nemeckí hokejisti majú opticky navrch.

51:03Domáci hokejisti začínajú vystrkovať rožky, slovenský gólman sa má čo obracať.

50:06A takmer sme prehrávali, obranca Seidenberg z uhla takmer prekvapil nášho brankára.

50:00Desať minút pred koncom tretej tretiny je stále všetko otvorené. O víťazovi môže rozhodnúť jediná chyba.

49:13Gernát sa predral pred nemeckého gólmana, naservíroval puk Sersenovi, ale jeho strela bola stečovaná a skončila na ochrannej sieti.

47:48Hra je v týchto chvíľach rozkúskovaná, oba tímy hrajú opatrne, sú si vedomé, že jeden gól môže byť rozhodujúci.

46:19Zmeniť skóre sa pokúsil Mikuš strelou od modrej, ale tá mala skôr propagačný charakter.

44:46Nemci sa k Hudáčkovej bránke dostávajú len sporadicky, no cígerovci ich v tomto smere vôbec neprevyšujú.

43:50Hra stratila tempo, opäť to je z oboch strán opatrné ako na začiatku zápasu, nič dôležité sa v tejto fáze hry na ľade nedeje.

42:14Naši domácich teraz prečíslili, ale v sľubnej príležitosti ich pribrzdil ofsajd.

41:01Slovenskí hokejisti začali lepšie, puk majú častejšie na svojich hokejkách, no k zakončeniu sa ešte nedostali.

40:01Začala sa záverečná tretina.

40:00Druhá tretina sa skončila. Slováci ju prehrali 1:2, a tak je stav po 40 minútach vyrovnaný.

39:09A už sme mohli opäť vyhrávať. Cingel však triafa iba ľavú žŕdku.

36:59Budeme hrať druhú presilovku v zápase. Krueger dostal dve trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

36:38Domáca reprezentácia pokračovala v aktivite a dočkala sa bleskového vyrovnania. Slováci ponúkli veľa priestoru Ehlizovi, ktorý bekhendom poslal puk pomedzi betóny Jula Hudáčka.

A je vyrovnané - 2:2.

36:11Nemci si vytvorili trvalý tlak, čoho výsledkom bol gól Reimera.

Gól - 1:2 z pohľadu Nemecka.

35:00Nemci nás zatlačili, no vyzerá to tak, že s koncovkou si dnes nepotykali. Ich snahy končia na vynikajúcom slovenskom brankárovi.

34:37Budeme hrať v oslabení, Za faul na Gogullu si ide sadnúť na trestnú lavicu Andrej Šťastný.

33:33Trma-vrma pred nemeckým gólmanom, Libor Hudáček je stále aktívny a pri troche šťastia mohol byť hrdinom stretnutia.

32:21Nemci sú počas celého zápasu lepší na vhadzovaniach, po jednom z nich mohol skorigovať priebežný stav Gogulla.

31:08Nemci sú už na ľade piati, prvú presilovku v zápase sme nevyužili.

30:57Vzápätí mal dvakrát po sebe šancu na skórovanie Miklík, ale ani jemu to nevyšlo.

30:01Následne sa do strely oprel Cingel a po ňom aj Mikuš, ale stav sa stále nemení.

29:36Neboli sme od toho ďaleko, gól na hokejke mal v polovici presilovky kapitán Dravecký.

28:38Budeme hrať presilovku. za hru vysokou hokejkou putuje na trestnú lavicu jeden z domácich hráčov. Tak čo, bude to 3:0?

27:41Teraz sú slovenskí hokejisti akoby zaskočení, nevedia si poriadne prihrať, súvislá akcia z našej strany nehrozí.

26:30Domáci hráči ožili, na Hudáčka sa valí jedna strela za druhou, potrebujeme prerušiť hru.

25:06Nemci sa však nevzdávajú a Reimer skoro dal gól. Hudáček v slovenskej bránke však teraz čaruje.

23:44Po Kudrnovej šanci mohol byť rozdiel už trojgólový, ale nestalo sa tak.

23:00Slovenskí hokejisti nepoľavujú v aktivite, svojho súpera opäť zatlačili, očividne sú na koni teraz oni.

21:58Paráda! Slováci zvyšujú vedenie na 2:0, postaral sa o to Libor Hudáček.

GÓÓÓL!

21:12Obrovské problémy narobila Hudáčkovi strela Wolfa, ale ani z tohto mráčka našťastie nezapršalo.

20:39Nemci sú očividne odhodlaní s výsledkom niečo urobiť a do našich chlapov sa pustili zostra.

20:01Druhá tretina sa začala.

Vyzerá to tak, že už o pár sekúnd bude zápas opäť pokračovať.

Aktéri zápasu sú už netrpezliví, no na ľade je stále rolba.

Nemci akoby organizáciu šampionátu podcenili. Najskôr zažili naši hokejisti trapas s hymnou a teraz toto...

Pre problémy s ľadovou plochou sa druhá tretina začne o čosi neskôr. Tímy odchádzajú z ľadu späť do kabín.

Na strely je tento zápas zatiaľ veľmi chudobný, diváci ich videli v prvej tretine len 10, po päť na oboch stranách.

20:00Našťastie sa tak nestalo, a tak slovenskí hokejisti vyhrávajú po prvej dvadsaťminútovke 1:0.

19:03Necelú minútu pred koncom úvodnej tretiny môžeme skonštatovať, že sa hrá nezáživný zápas, no v samom závere sa postaral o rozruch Schütz, ktorý mohol vyrovnať.

17:31Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, ani jedno mužstvo si nevie vypracovať gólovú šancu.

15:45Až teraz domáci našich hokejistov zatlačili, no Slováci hrajú obetavo a prvé oslabenie v zápase bez väčších problémov prežili

14:14Schütz vystrelil z pravého krídla, ale puk získal Cingel a vyhodil ho cez všetky čiary.

13:43Slovensko bude hrať v oslabení. Možno Nemcom pomôže presilovka po faule Čerešňáka, no verme, že to Cígerovi zverenci ustoja.

13:12Nemeckí hokejisti sa nie a nie dostať do tempa.

11:57Slovenskí hokejisti po góle ožili, naopak Nemci sú akoby otrasení.

10:20O necelú minútu sme mohli viesť už o dva góly, no Marcel Haščák triafa iba žrď.

9:23Slovensko sa vďaka Tomášovi Matouškovi ujíma vedenia - 1:0.

GÓÓÓL!

08:34Po dlhšom čase sa k slovu dostávajú aj domáci hráči, Julo Hudáček je pod paľbou striel, no stále si drží čisté konto.

07:07Svoj štvrtý gól na šampionáte mohol teraz pridať Miklík, ale ani on sa o zmenu priebežného stavu nepričinil.

05:59Vzápätí mohol skóre zápasu otvoriť Štastný, ale nemecký brankár Greiss bol na mieste.

05:21Trška umnou prihrávkou naštartoval do rýchleho brejku Matouška, ale jeho strela je zblokovaná. Slováci tak zostávajú v útočnom pásme.

03:38Zápas je zatiaľ bez náboja, súperi sa ešte len oťukávajú, na jednej i druhej strane je vidieť dosť nepresností.

03:10Po strele Nemca Plachtu sa do zahrievacej teploty dostáva aj slovenský brankár, teraz sa bude vhadzovať po jeho pravici.

01:49Domáci hráči sú zatiaľ veľmi opatrní, ich pokoj sa snažil narušiť Libor Hudáček s Draveckým, ktorých strelou od modrej napodobnil Trška, ale stav zápasu je stále bezgólový.

00:58Slovenskí hokejisti sa do svojho súpera hneď zahryzli, no po rýchlom proitútoku je hra pre posunutú bránku nášho gólmana prerušená.

00:01Úvodné buly je hodené, prvé útočné formácie sa pustili do seba. Čaká nás tuhý boj, ide o mimoriadne dôležité body.

Napätie stúpa, o chvíľu začíname. Držte našim chlapcom palce!

•

Slovensko - Nemecko 2:3 (Garmisch-Partenkirchen, 19. februára 1941)
Slovensko - Nemecko 2:10 (Bratislava, 19. decembra 1942)
Slovensko - Nemecko 6:5 (Lillehammer, ZOH, 24. februára 1994)
Slovensko - Nemecko 1:0 (Stuttgart, 4. novembra 1994)
Slovensko - Nemecko 4:1 (Viedeň, MS, 29. apríla 1996)
Slovensko - Nemecko 3:4 (Bratislava, 18. augusta 1996)
Slovensko - Nemecko 4:2 (Mannheim, 22. augusta 1996)
Slovensko - Nemecko 1:4 (Stuttgart, 3. novembra 1996)
Slovensko - Nemecko 2:3 (Oberhausen, kvalifikácia ZOH, 9. februára 1997)
Slovensko - Nemecko 0:1 (Helsinki, MS, 3. mája 1997)
Slovensko - Nemecko 2:1 (Füssen, 7. novembra 1997)
Slovensko - Nemecko 2:0 (Tomakomai, 2. februára 1998)
Slovensko - Nemecko 2:4 (Nagano, ZOH, 12. februára 1998)
Slovensko - Nemecko 3:4 (Chur, 12. februára 1999)
Slovensko - Nemecko 3:2 (Crimmitschau, 10. novembra 1999)
Slovensko - Nemecko 2:1 (Regensburg, 11. novembra 1999)
Slovensko - Nemecko 2:1 (Hannover, 10. novembra 2000)
Slovensko - Nemecko 4:0 (Piešťany, 1. septembra 2001)
Slovensko - Nemecko 4:3 (Landshut, 7. novembra 2001)
Slovensko - Nemecko 2:0 (Hannover, 10. novembra 2001)
Slovensko - Nemecko 0:3 (Salt Lake City, ZOH, 10. februára 2002)
Slovensko - Nemecko 2:1 (Bazilej, 9. februára 2003)
Slovensko - Nemecko 3:1 (Helsinki, MS, 30. apríla 2003)
Slovensko - Nemecko 1:1 (Bazilej, 8. februára 2004)
Slovensko - Nemecko 3:1 (Nitra, 7. apríla 2004)
Slovensko - Nemecko 2:1 (Nitra, 8. apríla 2004)
Slovensko - Nemecko 6:2 (Hannover, 13. novembra 2004)
Slovensko - Nemecko 2:1 (Budapešť, 11. februára 2005)
Slovensko - Nemecko 6:0 (Hannover, 12. novembra 2005)
Slovensko - Nemecko 1:3 (Mannheim, 3. septembra 2006)
Slovensko - Nemecko 2:3 (Bazilej, 11. februára 2007)
Slovensko - Nemecko 5:1 (Mytišči, MS, 1. mája 2007)
Slovensko - Nemecko 3:5 (Hannover, 11. novembra 2007)
Slovensko - Nemecko 1:4 (Lausanne, 10. februára 2008)
Slovensko - Nemecko 2:4 (Halifax, MS, 5. mája 2008)
Slovensko - Nemecko 2:5 (Frankfurt, 8. novembra 2008)
Slovensko - Nemecko 1:2 po sam. nájazdoch (Mníchov, 7. novembra 2009)
Slovensko - Nemecko 3:2 po predĺžení (Ravensburg, 25. apríla 2010)
Slovensko - Nemecko 1:2 (Kolín, MS, 18. mája 2010)
Slovensko - Nemecko 3:2 po predĺžení (Mníchov, 13. novembra 2010)
Slovensko - Nemecko 4:1 (Bratislava, 11. februára 2011)
Slovensko - Nemecko 3:4 (Bratislava, MS, 3. mája 2011)
Slovensko - Nemecko 6:3 (Mníchov, 12. novembra 2011)
Slovensko - Nemecko 5:4 po sam. nájazdoch (Bratislava, 28. apríla 2012)
Slovensko - Nemecko 0:2 (Mníchov, 11. novembra 2012)
Slovensko - Nemecko 3:2 (Helsinki, MS, 6. mája 2013)
Slovensko - Nemecko 0:2 (Mníchov, 9. novembra 2013)
Slovensko - Nemecko 1:2 (Mníchov, 8, novembra 2014)
Slovensko - Nemecko 4:1 (Banská Bystrica, 5. februára 2015)
Slovensko - Nemecko 2:4 (Augsburg, 7. novembra 2015)
Slovensko - Nemecko 1:5 (Petrohrad, 10. mája 2016)
Slovensko - Nemecko 3:1 (Augsburg, 4. novembra 2016)

Zdroj: Webnoviny.sk - MS v hokeji 2017: Slovensko – Nemecko (online) © SITA Všetky práva vyhradené.