16. mája 2024

MS v hokeji 2024: Výsledky – štvrtok 16. máj (video+foto)

Hokejisti Rakúska sa vo štvrtok postarali na 87. majstrovstvách sveta v Česku o prvotriedne prekvapenie. V súboji základnej A-skupiny v Prahe totiž zdolali Fínov 3:2 gólom, ktorý dosiahol dve desatiny sekundy pred ...

czech_republic_ice_hockey_worlds_25770 676x451 16.5.2024 (SITA.sk) - Hokejisti Rakúska sa vo štvrtok postarali na 87. majstrovstvách sveta v Česku o prvotriedne prekvapenie. V súboji základnej A-skupiny v Prahe totiž zdolali Fínov 3:2 gólom, ktorý dosiahol dve desatiny sekundy pred tretím klaksónom Benjamin Baumgartner.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Rakúšania si pripísali prvý triumf na turnaji a so štyrmi bodmi sú na 5. priečke tabuľky. Už počas víkendu potrápili Švajčiarov a podľahli im tesne 5:6. V utorok už uchmatli bod Kanaďanom po prehre 6:7 po predĺžení, keď prehrávali 1:6 a v tretej tretiny vyrovnali na 6:6. Vo štvrtok si zase pripísali premiérový triumf nad Fínmi na majstrovstvách sveta.

V druhom zápase A-skupiny Kanaďania zdolali Nórov 4:1. Zaujímavosťou je, že reprezentanti Nórska v prvých dvoch tretinách nemali ani jednu strelu na bránku a prehrávali 0:2. Napokon druhým pokusom na gólmana Nicolasa Dawsa skorigovali na 1:2, potom však inkasovali ešte dvakrát. V celom súboji nazbierali iba šesť striel na bránku.

V ostravskej B-skupine si popoludní Švédi podľa očakávania poradili s Kazachmi a zdolali ich 3:1, na turnaji sú tak stále bez straty bodu. Vo večernom stretnutí Američania nastrieľali Francúzom štyri góly už v prvej tretine a napokon zvíťazili 5:0. Reprezentanti Francúzska ohrozili bránku súpera iba desiatimi strelami, no bez gólového efektu. V tabuľke sa hráči USA posunuli na 3. priečku, pred nimi sú Švédi aj Slováci.

MS v hokeji 2024 – výsledky (štvrtok 16. máj 2024)

A-skupina:

Fínsko – Rakúsko 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Kanada – Nórsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

B-skupina:

Kazachstan – Švédsko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

USA – Francúzsko 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

MS v hokeji 2024 – program (piatok 17. máj 2024)

A-skupina:

Veľká Británia – Dánsko (16.20)
Česko – Rakúsko (20.20)

B-skupina:

Nemecko – Kazachstan (16.20)
Poľsko – USA (20.20)

Zdroj: SITA.sk - MS v hokeji 2024: Výsledky – štvrtok 16. máj (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Hámor sa rozhodol ukončiť himalájsku expedíciu, prvovýstup mu prekazilo neustále sneženie
Športovci sa na LOH 2024 budú môcť vyjadrovať iba určitým spôsobom, politická a náboženská propaganda je zakázaná