Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

09. novembra 2020

MTV Europe Music Awards ovládla juhokórejská skupina BTS, jedna trofej sa ušla aj Lady GageNedeľné udeľovanie MTV Europe Music Awards ovládla juhokórejská popová skupina BTS, ktorá ...Zdieľať
mtv_emas_51876 ead7708bea1f4303a7b5c8ec9592c389 676x450 9.11.2020 (Webnoviny.sk) - Nedeľné udeľovanie MTV Europe Music Awards ovládla juhokórejská popová skupina BTS, ktorá získala štyri trofeje. Sedemčlenná chlapčenská formácia zo Soulu získala ceny za najlepšiu pieseň (Dynamite) a najlepší virtuálny koncert, vyhlásili ju za najlepšiu skupinu a taktiež ocenili jej fanúšikov.


Trofej pre najlepšiu interpretku získala Lady Gaga, ktorá mala pred udeľovaním cien v hre najviac nominácií, no napokon bodovala len v jednej kategórii.

David Guetta zahral z Budapešti


Cardi B vyhlásili za najlepšiu hip-hopovú interpretku, Coldplay získali cenu v rockovej kategórii, Haley Williams medzi alternatívnymi interpretmi, Little Mix ovládli pop a Karol G latino, pričom posledná menovaná si spolu s Nicki Minaj vyslúžila vďaka nahrávke Tusa aj trofej v kategórii Najlepšia spolupráca. David Guetta, ktorého vyhlásili za najlepšieho interpreta v kategórii elektronickej hudby, počas šou aj zahral z pódia v Budapešti.

Okrem neho sa v programe predstavili napríklad aj Alicia Keys, Sam Smith, Doja Cat a DaBaby, pričom v súvislosti s pandémiou koronavírusu ich vystúpenia nakrúcali na rôznych miestach po Európe. O moderovanie galavečera sa postarala dievčenská skupina Little Mix. Organizátori si pripomenuli aj nedávno zosnulého Eddieho Van Halena, ktorému vzdali poctu Tom Morello a St. Vincent.

Špeciálnu cenu získali novinárky


Špeciálnu MTV EMA Generation Change Award, ktorú počas ceremoniálu udelili už tretí rok po sebe, dali piatim ženám, ktoré "zasvätili svoj čas, energiu a schopnosti snahám o rasovú a sociálnu spravodlivosť na celom svete".

Sú to investigatívna novinárka Kiki Mordi, ktorá v Nigérii bojuje za ukončenie činnosti špeciálneho policajného protikorupčného oddielu známeho ako SARS, bojovníčka za rasovú spravodlivosť vo Veľkej Británii Temi Mwale, fotografka Catherhea Potjanaporn, ktorá v Malajzii bojuje proti kolorizmu, brazílska módna žurnalistka Luiza Brasil a čierna transrodová spisovateľka a aktivistka Raquel Willis zo Spojených štátov.


Prehľad víťaziek a víťazov MTV EMAs 2020:

Najlepší videoklip: DJ Khaled featuring Drake - Popstar (starring Justin Bieber)
Najlepší interpret alebo interpretka: Lady Gaga
Najlepšia pieseň: BTS - Dynamite
Najlepšia spolupráca: Karol G - Tusa ft Nicki Minaj
Najlepší popový interpret alebo interpretka: Little Mix
Najlepšia skupina: BTS
Najlepší nováčik: Doja Cat
Najväčší fanúšikovia: BTS
Najlepší latino interpret alebo interpretka: Karol G
Najlepší rockový interpret alebo interpretka: Coldplay
Najlepší hip-hopový interpret alebo interpretka: Cardi B
Najlepší elektronický interpret alebo interpretka: David Guetta
Najlepší alternatívny interpret alebo interpretka: Hayley Williams
Video pre dobro: H.E.R. - I Can't Breathe
Najlepší interpret z relácie MTV Push: YUNGBLUD
Najlepší virtuálny koncert: BTS BANG BANG CON - The Live
Zdroj: Webnoviny.sk - MTV Europe Music Awards ovládla juhokórejská skupina BTS, jedna trofej sa ušla aj Lady Gage © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci skúmali kvalitu medu z obchodných reťazcov, výsledky sú priam alarmujúce
<< predchádzajúci článok
Biely dom bude mať po štyroch rokoch opäť aj zvieracích obyvateľov

MTV Europe Music Awards ovládla juhokórejská skupina BTS, jedna trofej sa ušla aj Lady Gage - diskusné fórum čitateľov