Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. novembra 2020

Biely dom bude mať po štyroch rokoch opäť aj zvieracích obyvateľovSúčasný americký prezident Donald Trump je prvým obyvateľom Bieleho domu za viac ako 100 rokov, ktorý si nepriviedol žiadne domáce zviera.Zdieľať
Biely dom bude mať po štyroch rokoch opäť aj zvieracích obyvateľov

Po štyroch rokoch bude mať Biely dom vo Washingtone opäť aj zvieracích obyvateľov: Champa a Majora, dvoch nemeckých ovčiakov, ktorí budú po januárovej inaugurácii sprevádzať Joea Bidena a jeho rodinu.


Major bude prvým psom z útulku, ktorý sa presťahuje do Bieleho domu, píše portál BuzzFeed. Od začiatku to mal v živote ťažké, keď sa musel liečiť z otravy. Potom sa dostal do zvieracieho útulku v Bidenovom rodnom meste Wilmington v štáte Delaware, kde si ho v roku 2018 osvojil bývalý viceprezident s manželkou Jill.

Champa majú Bidenovci od chovateľa od zvolenia Baracka Obamu za prezidenta v roku 2008.

O Bidenovcoch je známe, že sú milovníkmi psov. Champ a Major sa s nimi často objavujú na záberoch zverejnených na ich instagramovom účte. Niekoľko dní pred voľbami zverejnil Biden inzerát na Instagrame sprevádzaný videom s názvom „Vráťme psy do Bieleho domu".

Biely dom zažil za roky svojej existencie zrejme všetky druhy domácich miláčikov. Napríklad 23. prezident USA Benjamin Harrison (1889 – 1893) nechával kozu menom His Whiskers ťahať deti na vozíku po záhrade Bieleho domu.

Rodina Kennedyovcov žila v Bielom s viacerými psami. Prvým zachráneným psom v Bielom dome, hoci nepochádzal z útulku, bol pes 34. prezidenta USA Lyndona B. Johnsona (1963 – 1969) menom Yuki, ktorého našla jeho dcéra Luci na benzínovej pumpe v štáte Texas.

Prezident Theodore Roosevelt (1901 – 1909) vlastnil desiatky zvierat vrátane jednonohého kohúta, hadov, morčiat či koní, uviedla Jennifer B. Pickensová, autorka knihy Domáce zvieratá v Bielom dome.

Súčasný americký prezident Donald Trump je podľa denníka New York Times prvým obyvateľom Bieleho domu za viac ako 100 rokov, ktorý si nepriviedol žiadne domáce zviera. Na mítingu vo februári 2019 v meste El Paso Trump povedal, že nemá psa, pretože by naňho nemal čas a bolo by falošné, keby si ho zaobstaral z politických dôvodov.

„Máte radi psov, však?" spýtal sa vtedy Trump. „Nevadilo by mi nejakého mať, naozaj, ale nemám čas. Ako by to vyzeralo, keby som venčil psa na trávniku Bieleho domu?"

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Trumpovi už údajne radí uznať prehru vo voľbách aj manželka Melania (8. 11. 2020)
 Po Bidenovom víťazstve v prezidentských voľbách sa v Georgii schyľuje k boju o kontrolu v Senáte (8. 11. 2020)
 Amerika prehovorila a demokracia vyhrala, teraz je čas vyliečiť hlboké rany, s reakciami na triumf Bidena sa roztrhlo vrece (7. 11. 2020)
 Slovenskí politici reagujú na víťazstvo Joea Bidena v prezidentských voľbách v USA (7. 11. 2020)
 Prezidentom USA sa stal Joe Biden. Čaká sa, ako zareaguje Trump (7. 11. 2020)
 Biden zatiaľ vedie nad Trumpom o vyše štyri milióny hlasov (7. 11. 2020)
 Biden vedie v Pensylvánii a je blízko k víťazstvu, v Georgii budú prepočítavať hlasy (6. 11. 2020)
 Viacero médií prerušilo vysielanie z Trumpovej tlačovej konferencie (6. 11. 2020)
 Biden stále vedie v Nevade a Arizone, v Georgii sa dotiahol na Trumpa (6. 11. 2020)
 Joe Biden smeruje k víťazstvu, čaká sa na výsledky v Pensylvánii či Georgii, Trump všetko spochybňuje (5. 11. 2020)nasledujúci článok >>
MTV Europe Music Awards ovládla juhokórejská skupina BTS, jedna trofej sa ušla aj Lady Gage
<< predchádzajúci článok
Začína Týždeň vedy a techniky, tento rok bude online

Biely dom bude mať po štyroch rokoch opäť aj zvieracích obyvateľov - diskusné fórum čitateľov