Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

Muž chel útočiť nožom na poslancov, odsúdili ho na tri doživotiaNa tri doživotné tresty väzenia odsúdili v piatok v Británii 28-ročného muža, ktorý plánoval útoky nožom na poslancov britského parlamentu. Informovala o tom spravodajská ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 20. júla (TASR) - Na tri doživotné tresty väzenia odsúdili v piatok v Británii 28-ročného muža, ktorý plánoval útoky nožom na poslancov britského parlamentu. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Odsúdený je povinný odpykať si z trestu najmenej 40 rokov.

Khalida Aliho zadržali vlani 27. apríla neďaleko budovy britského parlamentu v Londýne a polícia u neho našla tri nože. Príslušníci londýnskej Metropolitnej polície sledovali Aliho, odkedy sa vrátil z Afganistanu, kde v radoch militantného hnutia Taliban, bojujúceho proti koaličným silám a afganským vládnym jednotkám, pôsobil ako expert na výrobu výbušných systémov.

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) koncom roku 2016 dokázal, že Aliho odtlačky prstov sa zhodujú s odtlačkami nájdenými na dvoch súčiastkach výbušných systémov objavených v roku 2012.

Khalida Aliho súd v júni uznal za vinného z prípravy teroristických útokov v Británii a prechovávania výbušnín so zámerom ich použitia v zahraničí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muža, ktorý sa otrávil novičkom, prepustili z nemocnice
<< predchádzajúci článok
Briti využívajú deti na špionážne operácie proti teroristom

Muž chel útočiť nožom na poslancov, odsúdili ho na tri doživotia - diskusné fórum čitateľov