Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

Briti využívajú deti na špionážne operácie proti teroristomBritská vláda obhajovala v piatok fakt, že polícia a tajné služby využívajú deti na špionážne operácie proti teroristom, rôznym gangom či drogovým dílerom. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Londýn 20. júla (TASR) - Britská vláda obhajovala v piatok fakt, že polícia a tajné služby využívajú deti na špionážne operácie proti teroristom, rôznym gangom či drogovým dílerom. Argumentovala, že sa tak dialo len zriedka a v nevyhnutných prípadoch.


Podľa denníka The Guardian sa vláda premiérky Theresy Mayovej takto vyjadrila po tom, čo legislatívny výbor Snemovne lordov odhalil tieto praktiky a varoval, že kabinet plánuje poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní väčšiu slobodu vo využívaní detí.

Podľa správy výboru niektorí detskí špióni nemajú ani 16 rokov a na stole je návrh o predĺžení obdobia - z jedného mesiaca na štyri -, keď musí byť detský špión opätovne zaregistrovaný.

"Obávame sa, že umožnenie mladým ľuďom zúčastňovať sa na tajných aktivitách spojených so závažnou trestnou činnosťou po dlhšiu dobu môže zvýšiť riziko pre ich duševné a telesné blaho," uvádza sa v správe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž chel útočiť nožom na poslancov, odsúdili ho na tri doživotia
<< predchádzajúci článok
Trumpova kritika neodradí Fed od zvyšovania úrokových sadzieb

Briti využívajú deti na špionážne operácie proti teroristom - diskusné fórum čitateľov