Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. marca 2023

Muža obvinili z týrania zvierat. Nemeckého ovčiaka držal bez možnosti pohybu, psa museli utratiťTrenčianska enviropolícia obvinila J. P. z obce Bzince pod Javorinou (okres Nové Mesto nad Váhom) z prečinu týrania zvierat. Bez možnosti pohybu Ako informovala polícia na sociálnej sieti, ...Zdieľať
gettyimages 1369739948 676x451 21.3.2023 (SITA.sk) - Trenčianska enviropolícia obvinila J. P. z obce Bzince pod Javorinou (okres Nové Mesto nad Váhom) z prečinu týrania zvierat.

Bez možnosti pohybu


Ako informovala polícia na sociálnej sieti, obvinený utýral 10-ročného nemeckého ovčiaka, ktorého museli následne utratiť.

Podľa polície bol pes dlhodobo umiestnený v zatarasenom koterci bez možnosti pohybu, ako aj výstupu a vstupu do koterca s obmedzením výživy a mal na tele neošetrené rany.

Intenzívna liečba


„Veterinárny lekár skonštatoval u psa podvýživu a viaceré hnisavé rany, prerastené pazúre, zanesené zvukovody, splstnatenú srsť, pričom podľa neho to bol dlhodobo zanedbávaný stav, ktorý bol jednoznačne spôsobený nevhodnými chovnými podmienkami a dlhodobým neriešením zdravotného stavu zvieraťa," uviedla k prípadu polícia.

Napriek intenzívnej liečbe vo veterinárnej ambulancii a dennému podávaniu antibiotík a výživových doplnkov došlo u psa k regresii. Po následnej sepse organizmu museli psa utratiť.Zdroj: SITA.sk - Muža obvinili z týrania zvierat. Nemeckého ovčiaka držal bez možnosti pohybu, psa museli utratiť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenský štít overuje na vojenskom cvičení schopnosti takmer 2-tisíc vojakov V4, USA či NATO
<< predchádzajúci článok
Pakistan zasiahlo zemetrasenie, obyvatelia utekali zo svojich domov