Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. októbra 2006

Múzejníci z Kaštieľa v Betliari sú sklamaní zo zmeny sídla rokovania vládySklamanie zo zmeny miesta dnešného výjazdového rokovania vlády SR netajili múzejníci z Andrášiovského Kaštieľa v Betliari v okrese Rožňava.Zdieľať
  Na poslednú chvíľu sa totiž zmenilo sídlo rokovania z múzea na miestny kultúrny dom.

      "Sklamanie tu samozrejme je, pretože sme sa na to chystali. Takéto výjazdové rokovanie vlády, to nie je hocijaká udalosť, ale rozhodlo sa tak, ako sa rozhodlo," uviedla pre TASR riaditeľka betliarskeho múzea Eva Lázárová. Na ministrov čakala špeciálne upravená historická knižnica a jedáleň a pre novinárov pripravili na tlačovú konferenciu galériu na prvom poschodí. Dnes všetko museli dávať do pôvodného stavu.
      Dobrou správou bola zmena rokovacieho miesta vlády pre návštevníkov, pretože kaštieľ mal byť dva dni pre verejnosť zatvorený. Popoludní sa však jeho brány otvorili a o turistov nebola núdza.
      Pôvodne barokový andrášiovský kaštieľ v Betliari, ktorý je v správe Slovenského národného múzea, patrí spolu s hradom Krásna Hôrka v okrese Rožňava k našim najnavštevovanejším pamiatkam. 

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči z kraja si prevzali päť nových vozidiel
<< predchádzajúci článok
Slota sa bude piaty raz uchádzať o post primátora

Múzejníci z Kaštieľa v Betliari sú sklamaní zo zmeny sídla rokovania vlády - diskusné fórum čitateľov