Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. októbra 2006

Hasiči z kraja si prevzali päť nových vozidielHasiči z okresov Rimavská Sobota, Banská Bystrica, Žiar nad Hronom, Brezno a Zvolen si dnes v Banskej Bystrici oficiálne prevzali nové zásahové vozidlá. Vozidlový park v Rimavskej Sobote ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 4. októbra (WEBNOVINY) - Hasiči z okresov Rimavská Sobota, Banská Bystrica, Žiar nad Hronom, Brezno a Zvolen si dnes v Banskej Bystrici oficiálne prevzali nové zásahové vozidlá. Vozidlový park v Rimavskej Sobote obohatí technický automobil na podvozku Renault Kerax za 19,5 milióna korún, zvyšné tri okresy dostali vozidlá Kia Spotrage s výbavou na záchranu a vyslobodzovanie osôb a predlekársku pomoc. Ako uviedol banskobystrický krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru Milan Belo-Caban, technický automobil Renault Kerax má dvíhacie zariadenie, ktoré je pri minimálnom vysunutí ramena schopné dvihnúť desať ton a pri maximálnom vysunutí 12 metrov zdvihne 2,8 tony. K jeho výbave patrí aj zariadenie na vyslobodzovanie, čerpadlo schopné prečerpávať aj nebezpečné látky či elektrocentrála.

Vozidlá Kia Sportage by mali do konca roka dostať aj ostatné hasičské okresy v kraji – Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota a Lučenec. Vozový park hasičov v Banskobystrickom kraji však nie je podľa Bela-Cabana stále uspokojivý. Kým pri vozidlách na zásahy pri autonehodách je dobudovaný na 80 percent, cisternová a výšková technika je veľmi zastaraná. „Vek týchto vozidiel je od 22 do 28 rokov. Robí nám to aj ekonomické problémy, pretože ich údržba si vyžaduje veľké množstvo peňazí,“ dodal Belo-Caban.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predsedníctvo KDH by malo byť od 14. októbra kompletné
<< predchádzajúci článok
Múzejníci z Kaštieľa v Betliari sú sklamaní zo zmeny sídla rokovania vlády