Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. mája 2023

Mzda profesionálneho náhradného rodiča sa má zvýšiť o 10 percentZákladná zložka mzdy profesionálneho náhradného rodiča sa má od začiatku septembra tohto roka zvýšiť o 10 percent. Vyplýva to z predbežnej informácie k príprave návrhu príslušného nariadenia vlády SR, ...Zdieľať
gettyimages 517872728 676x451 28.5.2023 (SITA.sk) - Základná zložka mzdy profesionálneho náhradného rodiča sa má od začiatku septembra tohto roka zvýšiť o 10 percent. Vyplýva to z predbežnej informácie k príprave návrhu príslušného nariadenia vlády SR, ktorú rezort práce a sociálnych vecí predložil do pripomienkového konania.


Samotný návrh nariadenia vlády má ministerstvo práce predložiť na pripomienkovanie v máji alebo júni tohto roka.


Vláda podľa zákona o profesionálnych náhradných rodičoch zvýši základnú zložku mzdy profesionálneho náhradného rodiča v rovnakej miere, ako stúpnu platové tarify zamestnancov vykonávajúcich prácu vo verejnom záujme. Platové tarify verejných zamestnancov sa pritom od začiatku septembra tohto roka zvýšia o 10 percent. Toto zvýšenie vyplýva z kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa uzatvorenej na obdobie od 1. januára 2023 do 31. augusta 2024 pre zamestnávateľov, ktorých zamestnanci vykonávajú prácu vo verejnom záujme.
Zdroj: SITA.sk - Mzda profesionálneho náhradného rodiča sa má zvýšiť o 10 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko podniklo masívny dronový útok na Kyjev, letecké poplachy boli v 12 regiónoch Ukrajiny
<< predchádzajúci článok
Projekt hotelierov eTurista podporuje aj ministerstvo a chce začať s prípravou jeho zavedenia