Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2018

Na budapeštianskom letisku vykrádali kufre, zasiahla políciaMaďarskí kriminalisti odhalili na Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta v Budapešti ďalších dvoch pracovníkov pozemnej obsluhy, ktorí vykrádali batožiny pri ich nakladaní ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Budapešť 14. februára (TASR) - Maďarskí kriminalisti odhalili na Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta v Budapešti ďalších dvoch pracovníkov pozemnej obsluhy, ktorí vykrádali batožiny pri ich nakladaní do lietadla. Informovala o tom v stredu maďarská polícia na svojej internetovej stránke police.hu.


Dvojica páchateľov ukradla 8. januára z kufrov prsteň z bieleho zlata a o päť dní neskôr zas hodinky a parfum. Kriminalisti preverovali okolnosti nakladania, ktoré ich priviedli k dvom pracovníkom. Ukradnuté veci, ale aj ďalšie predmety pochádzajúce z inej trestnej činnosti, našli pri domovej prehliadke.

Vykrádanie batožín bolo už dlhší čas problémom budapeštianskeho letiska. Vyvrcholenie podľa spravodajského servera Index.hu priniesol január, keď juhokórejské veľvyslanectvo už verejne varovalo návštevníkov Budapešti pred takouto hrozbou.

Veliteľstvo polície na letisku (RRI) následne síce zintenzívnilo pozornosť, ale skutočný obrat nastal až po tom, čo najlepšia maďarská tenistka Tímea Babosová na spoločenskej sieti oznámila, že vykradli aj jej batožinu. Kriminalisti vtedy vypátrali 22-ročného a 25-ročného zamestnanca, u ktorých doma našli klenoty a parfum z kufra športovkyne.

Index.hu v tejto súvislosti uviedol, že slabým článkom reťazca je nákladový priestor lietadla, pretože batožina je od jej odovzdania až po lietadlo sledovaná kamerami. V batožinovom priestore lietadla však takéto kamery už nie sú, ich inštalovanie je vecou leteckých spoločností. Zrejme z tohto dôvodu sa pri aerolíniách, akými sú British Airways a izraelská EL-AL, sťažnosti na vykrádanie kufrov vôbec nevyskytujú.

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Žiline rekonštruovali stredisko operátorov tiesňových liniek
<< predchádzajúci článok
M. Fecko vyzval užívateľov náhradných pozemkov na uplatnenie nároku

Na budapeštianskom letisku vykrádali kufre, zasiahla polícia - diskusné fórum čitateľov