Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2006

Na budovu bratislavského magistrátu hádzali dnes hodinu hrachPribližne 170 obyvateľov hlavného mesta sa dnes spolu s ochranármi zúčastnilo na proteste proti novému územnému plánu mesta a hodinu hádzali hrach na budovu magistrátu na Primaciálnom námestí ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) - Približne 170 obyvateľov hlavného mesta sa dnes spolu s ochranármi zúčastnilo na proteste proti novému územnému plánu mesta a hodinu hádzali hrach na budovu magistrátu na Primaciálnom námestí v Bratislave. Ako pre agentúru SITA uviedla projektová manažérka Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ) Ľubica Trubíniová, symbolicky tak vyjadrili nespokojnosť s navrhovanou formou územného plánu a nerešpektovaním pripomienok občanov. "Ľudia majú právo vyjadriť sa k tomu, ako budú žiť a žiadať od magistrátu, aby akceptoval ich názory. Tak, ako sme teraz hádzali hrach na stenu, môžeme povedať, že tak sme hádzali hrach na uši mestských úradníkov," povedala Trubíniová.

Podľa Trubíniovej nie je návrh územného plánu v takejto podobe prijateľný a bola by rada, keby ho poslanci na zasadnutí neschválili. Zároveň kritizovala postup magistrátu k prerokovaniu pripomienok k návrhu. "Odozva magistrátu bola povrchná, pripomienky bral formálne a hlbšiu diskusiu k návrhu a pripomienkam neviedol," dodala Trubíniová. Podľa stanoviska magistrátu však pripomienky ignorované neboli, ale boli veľmi dôsledne posúdené, preverené a vyhodnotené. Spôsob ich vyhodnotenia kladne posúdil Krajský stavebný úrad i orgány prokuratúry.

Akciu zorganizovalo Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ) a Voľné združenie Bratislavských občianskych a ochranárskych organizácií. Návrhom nového územného plánu Bratislavy sa budú poslanci zaoberať vo štvrtok na zasadnutí zastupiteľstva hlavného mesta.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí ženisti v Afganistane budú naďalej, zmenia miesto
<< predchádzajúci článok
Odchod z kresla premiéra bude ťažký, no správny, tvrdí Blair

Na budovu bratislavského magistrátu hádzali dnes hodinu hrach - diskusné fórum čitateľov