Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. júna 2020

Na čiernych životoch záleží, povedal Jordan a venuje 100 miliónov dolárov na boj za rasovú rovnosťAmerická basketbalová legenda Michael Jordan počas najbližších desiatich rokov venuje 100 miliónov dolárov organizáciám bojujúcim za rasovú rovnoprávnosť a sociálnu spravodlivosť. Ako uviedol v piatok na ...Zdieľať
mcjordan_sauce_sold 2a12a70c43c84dc5af190da0d175a78e 676x460 6.6.2020 - Americká basketbalová legenda Michael Jordan počas najbližších desiatich rokov venuje 100 miliónov dolárov organizáciám bojujúcim za rasovú rovnoprávnosť a sociálnu spravodlivosť. Ako uviedol v piatok na sociálnych sieťach, prostriedky majú pomôcť "zabezpečiť rasovú rovnosť, sociálnu spravodlivosť a lepší prístup na vzdelanie".

Lepšie životy pre čiernych ľudí"Na čiernych životoch záleží. Toto nie je kontroverzné vyhlásenie. Až kým nebude odstránený rasizmus, ktorý je v ľuďoch hlboko zakorenený a umožňuje zlyhávanie inštitúcií tejto krajiny, dovtedy budeme odhodlane brániť a zlepšovať životy čiernych ľudí," uvádza sa tiež v stanovisku.Päťdesiatsedemročná niekdajšia hviezda Chicaga Bulls v NBA je aktuálne majiteľom klubu Charlotte Hornets.

Má aj vlastnú obchodnú značku, ktorá spolupracuje so známym výrobcom obuvi a tá venuje na rovnaké ciele ako Jordan ďalších 40 miliónov USD počas najbližších štyroch rokov.

Vlna násilných protestov


Už v pondelok Jordan vyhlásením reagoval na úmrtie Georga Floyda v Minneapolise, ktorý zomrel 25. mája počas zatýkania, keď jeden z policajtov kľačal na jeho krku až kým Afroameričana nezadusil.

Toto úmrtie v USA vyvolalo vlnu násilných protestov spojených s rabovaním a ničením obchodov.

"Cítim veľký smútok a bolesť. Chápem aj frustráciu všetkých ľudí. Stojím na strane tých, ktorí sú proti rasizmu a proti násiliu v našej krajine. Máme toho dosť," uviedol niekdajší basketbalista.Zdroj: Webnoviny.sk - Na čiernych životoch záleží, povedal Jordan a venuje 100 miliónov dolárov na boj za rasovú rovnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cristiano Ronaldo zarobil už miliardu dolárov, v minulosti sa to podarilo len dvom športovcom
<< predchádzajúci článok
Skvelý Volko vylepšil v Ostrave slovenský rekord na 60 metrov pod holým nebom

Na čiernych životoch záleží, povedal Jordan a venuje 100 miliónov dolárov na boj za rasovú rovnosť - diskusné fórum čitateľov