Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

18. decembra 2017

Na Colours of Ostrava 2018 prídu aj London Grammar, Jóhann Jóhannsson a Jon HopkinsOrganizátori českého festivalu Colours of Ostrava prezradili mená ďalších troch potvrdených účinkujúcich. Na podujatí vystúpi aj britská indiepopová kapela London Grammar. Formácia ...Zdieľať
London Grammar

 Organizátori českého festivalu Colours of Ostrava prezradili mená ďalších troch potvrdených účinkujúcich. Na podujatí vystúpi aj britská indiepopová kapela London Grammar.

 

 

Formácia London Grammar vznikla v roku 2012


Formácia príde predstaviť tohtoročný album Truth Is a Beautiful Thing. "Z toho prvého If You Wait z roku 2013 sa predalo cez dva milióny kópií, formácia získala ocenenia Ivor Novello Award a AIM Awards, ale aj nomináciu na BRIT Award," uviedla riaditeľka festivalu Zlata Holušová.Formácia London Grammar vznikla v roku 2012 v Nottinghame a jej členmi sú Dominic "Dot" Major (klávesy, bicie), Hannah Reid (spev) a Dan Rothman (gitara). Debutovali vo februári 2013 EP nahrávkou Metal & Dust, pričom v septembri toho istého roku vydali prvý album If You Wait.
 


S nahrávkou sa dostali na druhé miesto UK Chartu a pochádza z nej ich najznámejšia skladba Strong. Novinka Truth Is a Beautiful Thing dobyla UK Chart.

 

 

S Hopkinsom spolupracovali aj Coldplay


Výnimočný hudobný zážitok čaká na návštevníkov pri vystúpení podmanivého islandského hudobníka a skladateľa Jóhanna Jóhannssona, ktorý sa predstaví na Colours of Ostrava so sláčikovým kvartetom.

Jeho hudba k filmom The Theory of Everything, Arrival alebo Sicario ho zaradila medzi najpozoruhodnejších skladateľov súčasnosti,” dopĺňa Zlata Holušová. Je držiteľom Zlatého glóbusu a nominácii na Oscara, Grammy a BAFTA.
 Žáner elektronickej hudby v programe festivalu posilní Jon Hopkins, významný britský producent, ktorý sa preslávil spoluprácou s Brianom Enom a Coldplay na ich albume Viva la Vida or Death and All His Friends.

Elektronickú scénu na festivale bude zastupovať aj Jon Hopkins z Anglicka, ktorý má na konte albumy ako Opalescent (2001), Contact Note (2004), Insides (2009) a Immunity (2013). Spolupracovali s ním napríklad aj Brian Eno či Coldplay.

Ďalší ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 18. do 21. júla 2018 v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Medzi už skôr potvrdenými menami sú George Ezra, Ziggy Marley, Aurora, Cigarettes After Sex a Slaves. Festival sa na jeseň 2017 dostal do desiatky najlepších najväčších festivalov v prestížnej ankete European Festival Awards. Štvordenné vstupenky sú už teraz k dispozícii v e-shopu na webových stránkach festivalu http://www.colours.cz/ a v sieti Ticketpro.

Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Zdenka Hanouta.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 George Ezra, spevák s nezameniteľným hlasom, vystúpi na Colours of Ostrava 2018 (30. 11. 2017)
 Ziggy Marley na Colours of Ostrava 2018! Osemnásobný držiteľ Grammy vystúpi prvýkrát v Českej republike (22. 11. 2017)
 Festival Colours of Ostrava zahajuje predpredaj vstupeniek na rok 2018 (14. 9. 2017)
 Video: Colours of Ostrava 2017 - piatok, sobota (23. 7. 2017)
 Vo Vítkoviciach vrcholí hudobný festival Colours of Ostrava (22. 7. 2017)
 Video: Colours of Ostrava 2017 - streda, štvrtok (21. 7. 2017)
 Na Colours of Ostrava budú diskutovať Peter Garrett z Midnight Oil, speváčka LP alebo Sola Akingbola z Jamiroquai (22. 6. 2017)
 Na Colours of Ostrava zaznie muzikál Deža Ursinyho Peter a Lucia v podaní jeho syna Jakuba, Doroty Nvotovej a skupiny Talent Transport (6. 4. 2017)
 Jamiroquai vydali nový album Automaton, predstavia ho na Colours of Ostrava 2017 (3. 4. 2017)
 Electronic stage na Colours of Ostrava: Digitalism, Max Cooper, Extrawelt alebo Machinedrum v obrovskom šapitó (24. 3. 2017)nasledujúci článok >>
BBC plánuje nakrútiť dokument o sexuálnom škandále Harveyho Weinsteina
<< predchádzajúci článok
Vo východnom Tibete prvýkrát natočili leopardy snežné

Na Colours of Ostrava 2018 prídu aj London Grammar, Jóhann Jóhannsson a Jon Hopkins - diskusné fórum čitateľov