Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Gala    Hudba

22. novembra 2017

Ziggy Marley na Colours of Ostrava 2018! Osemnásobný držiteľ Grammy vystúpi prvýkrát v Českej republike“Reggae je mantra a meditácia. Reggae je rytmus a vedomie. Jeho potenciál je nekonečný,” hovorí Ziggy Marley.Zdieľať
Ziggy Marley na Colours of Ostrava 2018

Tento osemnásobný držiteľ Grammy a najstarší syn legendy Boba Marleyho vystúpi v Českej republike prvý krát a to na festivale Colours of Ostrava 2018.

 

O túto veľkú hudobnú osobnosť, ktorá je známa aj svojimi rozsiahlymi filantropickými aktivitami, sme sa snažili niekoľko rokov. Som rada, že jeho prvý tuzemský koncert vyšiel práve na najbližšie Colours of Ostrava,” hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová. Okrem Ziggy Marleyho pribudli do programu ďalšieho ročníku nórska speváčka Aurora, ktorá sa po nadšenom prijatí pred dvoma rokmi vráti do areálu Dolních Vítkovic s novým albumom a americká zasnená dream popová kapela Cigarettes After Sex.

 

Vždy je pred nami cesta ďalej, vždy existuje nádej v ďalšom východe slnka, v ďalšej sekunde a ďalšej minúte,” znie motto Ziggy Marleyho. Podobne ako jeho otec zobral na seba úlohu šíriteľa posolstva lásky, pozitívnych vibrácii a mieru. “Namiesto chôdze po vyšliapanom chodníku sa ale vydal vlastnou hudobnou cestou: jeho inovatívne reggae s chytľavými melódiami vstrebalo ďaleko viac rocku, funky, soulu a rapu,” dopĺňa Zlata Holušová.

 

David Nesta Marley, najstarší syn Boba a Rity Marleyových, nezískal prezývku Ziggy podľa Ziggy Stardusta Davida Bowieho. V jamajskom slangu sa tak totiž hovorí jointu. Už ako malý sa motal okolo otcových The Wailers. Po jeho smrti založil so súrodencami úspešnú kapelu The Melody Makers a v roku 2003 sa pustil do sólovej kariéry. Ziggy Marley predstavuje komplexného umelca. V jeho katalógu nájdeme album a ilustrovanú knihu pre deti, kuchársku knihu, výrobu biopotravín aj komiks Marijuanaman.

Súbežne s hudbou sa Ziggy venuje aj filantropii. V presvedčení, že deti predstavujú neobmedzený zdroj našej budúcnosti a čím viac im môžeme dať, tým viac sami seba osvietime. S manželkou založil nadáciu URGE, ktorá pomáha chudobným deťom na Jamajke, v Afrike a vlastne všade, kde je treba. Taktiež spolupracuje s OSN a s neziskovou hudobnou vzdelávacou organizáciou Little Kid Rock. V hudbe sa spolieha predovšetkým sám na seba, ale spolupracoval aj s takými hviezdami ako Angelique Kidjo, Taj Mahal, The Chieftains, Paul Simon, Sting alebo Dony Summer. Jeho hudba sa objavila aj vo viacerých filmoch a dokumentoch. Spoločenský aktivizmus zahrňujúci ochranu prírody vstúpil prirodzene aj do Ziggyho textov, kde tvrdí, že inšpiráciu čerpá so všetkých strán - “z celého vesmíru, ľudstva, lásky a miest, o ktorých ani netuší, kde sa nachádzajú”.

Ďalší ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 18. do 21. júla 2018 v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Štvordenné vstupenky sú už teraz k dispozícii v e-shopu na webových stránkach festivalu www.colours.cz a v sieti Ticketpro. Viac informácii na www.colours.cz.

24hod.sk informoval PR manažér Zdenko Hanout


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Festival Colours of Ostrava zahajuje predpredaj vstupeniek na rok 2018 (14. 9. 2017)
 Video: Colours of Ostrava 2017 - piatok, sobota (23. 7. 2017)
 Vo Vítkoviciach vrcholí hudobný festival Colours of Ostrava (22. 7. 2017)
 Video: Colours of Ostrava 2017 - streda, štvrtok (21. 7. 2017)
 Na Colours of Ostrava budú diskutovať Peter Garrett z Midnight Oil, speváčka LP alebo Sola Akingbola z Jamiroquai (22. 6. 2017)
 Na Colours of Ostrava zaznie muzikál Deža Ursinyho Peter a Lucia v podaní jeho syna Jakuba, Doroty Nvotovej a skupiny Talent Transport (6. 4. 2017)
 Jamiroquai vydali nový album Automaton, predstavia ho na Colours of Ostrava 2017 (3. 4. 2017)
 Electronic stage na Colours of Ostrava: Digitalism, Max Cooper, Extrawelt alebo Machinedrum v obrovskom šapitó (24. 3. 2017)
 Justice na Colours of Ostrava 2017, Michal Hrůza s Janáčkovou filharmóniou Ostrava (23. 2. 2017)
 Midnight Oil na Colours of Ostrava 2017! Slávni austrálski rockeri sa vracajú na koncertné pódiá (17. 2. 2017)nasledujúci článok >>
Na Godzone tour prišlo viac ako 22.000 ľudí
<< predchádzajúci článok
Kolekciu zvierat v bojnickej zoo rozšírila táto nebezpečná samica

Ziggy Marley na Colours of Ostrava 2018! Osemnásobný držiteľ Grammy vystúpi prvýkrát v Českej republike - diskusné fórum čitateľov