Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

15. júna 2009

Na E.ON Jazz Night to vrelo až do ránaV prvý júnový piatok sa konala E.ON Jazz Night a jej premiéra dopadla výborne. Priestory design factory sa na jednu noc premenili na klub plný skvelej hudby a žilo sa až do rána. Koncertnú ...Zdieľať
BRATISLAVA 15. júna (WN/PR) - V prvý júnový piatok sa konala E.ON Jazz Night a jej premiéra dopadla výborne. Priestory design factory sa na jednu noc premenili na klub plný skvelej hudby a žilo sa až do rána.


Koncertnú časť odštartoval kvalitný slovenský jazz svetovej kvality v podaní kapiel Finally (Emil Frátrik, Eugen Botoš, Robert Vizvári, Martin Koleda) a 3 plus 1 (Sisa Michalidesová, Peter Preložník, Viktor Hidvéghy, Marek Rusek).
Nemecká DJská dvojica Mo´Horizons Soundsystem (Ralf Droesemeyer a Mark ‘Foh’ Wetzler) s perkusionistom a vokalistom Nené Vasquezom z Venezuely dostala svojím nádychom latina publikum do varu.
Záver koncertov bol fantastický - keď po polnoci vyšla na pódium energická zostava Parov Stelar & Band z Linzu, tancovali už všetci. Rakúšania hrali naplno – skvelý rytmus, úžasný saxofón, charizmatická speváčka a v pozadí za tým všetkým DJ Parov Stelar a jeho Mac.
V tanečnom rytme pokračovali až do rána Mo´Horizons DJ Set, ku ktorým sa na zopár skladieb spontánne opäť pridala Beate Baumgartner z Parov Stelar.

Na E.ON Jazz Night prišlo okolo 500 hostí, ktorí si užívali výbornú atmosféru – či už priamo v koncertnej sále alebo vo veľkej Lounge s projekciami z koncertov, samozrejme pri chutnom drinku. Keďže akcii prialo aj počasie, mnohí trávili večer vonku v stane.

Akcia trvala skutočne až do bieleho rána a tých, čo ostali (bolo ich okolo 50), príjemne prekvapila voňavá ranná káva a kakao s horúcimi croissantmi. Raňajkami sa teda ukončilo prvé vydanie E.ON Jazz Night v design factory, ktoré dopadlo na výbornú a založilo novú tradíciu v Bratislave.

Detaily
dátum: 5. jún 2009, piatok, 20.00-06.00
miesto: design factory, Bratislava
organizátor: design factory
generálny partner: Západoslovenská energetika, a.s.
hudobná dramaturgia: Martin “Pyco” Rausch

Recenzia – Patrick Španko
PIATKOVÁ E.ON JAZZ NIGHT NA VÝBORNÚ !!!
http://www.skjazz.sk/index.php?zobraz=3667

Kontakt pre viac informácií:
Lea Hurbanová, design factory, hurbanova@designfactory.sk, www.designfactory.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Wilsonic 2009 - "Môžeme byť aj nu jazz," tvrdí Axel Reinemer z Jazzanova
<< predchádzajúci článok
Kulinárska dračica Nigella Lawson vydáva knihu receptov: Nigella express

Na E.ON Jazz Night to vrelo až do rána - diskusné fórum čitateľov