Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

15. júna 2009

Kulinárska dračica Nigella Lawson vydáva knihu receptov: Nigella expressZvodná a sexi šéfkuchárka Nigella Lawson dokáže očariť nielen výzorom, ale aj svojím kulinárskym umením.Zdieľať
Len čo sa postaví táto dáma s havraními vlasmi, alabastrovou pleťou, bezchybným chrupom a lákavým dekoltom pred kamery, stáva sa z nej dračica. Jedlu, ktoré pripravuje, sa dokáže absolútne oddať – vzdychá nad grilovaným jahňacím mäsom, elegantne naseká bylinky, namočí prsty do čokolády a vzápätí si ich koketne oblíže. Na jej kulinárske umenie sa radi pozerajú aj páni...
 
Nigella sa už odmalička motala po kuchyni a neskôr sa o jedle rozhodla aj písať. Zaujala už jej prvá kniha Ako jesť s množstvom praktických tipov, ako variť úspešne a šetriť pritom čas. V ďalších bestselleroch sa Nigella venovala najmä pečeniu, čoskoro sa z nej stala televízna hviezda. Seriál o varení Nigella Bites začala nakrúcať v roku 2001 a odvtedy patrí medzi najobľúbenejšie kulinárske relácie.
 
Kniha Nigella Express je séria príprav jednoduchých a ultrarýchlych jedál. Odborníci na zdravú výživu im občas vyčítajú vysoký obsah sacharidov a tukov. Nigella priznáva, že jej expresné špeciality nie sú práve kóšer v zmysle pravidiel racionálnej výživy, no ľudia ju doslova žerú. Tajomstvo jej úspechu spočíva v reálnosti – popisuje prípravu jedál tak, aby tomu všetci naozaj aj rozumeli. Nepoužíva cudzie výrazy. Žiadne vyšperkované techniky krájania cibule či zložitá príprava obyčajnej omáčky.
 
V knihe nájdete recepty, pri ktorých sa vám budú zbiehať slinky, pripravené neuveriteľne rýchlo a jednoducho. Nigella pridala aj geniálne vylepšenia či skvelé nápady šetriace čas. Jej jedlo nie je nikdy obyčajné, fádne, ale vždy sa pripraví rýchlo a je výnimočne chutné.
 
Pozrite si niektoré z Nigella express receptov. 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na E.ON Jazz Night to vrelo až do rána
<< predchádzajúci článok
Bábková Žilina 2009

Kulinárska dračica Nigella Lawson vydáva knihu receptov: Nigella express - diskusné fórum čitateľov