Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

13. novembra 2006

Na eBayi vydražili sexistické pisoáreMajiteľ viedenskej verejnej toalety odstránil štyri pisoáre v tvare ženských pier a predal ich na internetovej burze eBay v prepočte za viac ako 192 tisíc korún po mnohých protestoch, že sú ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. novembra (WEBNOVINY) - Majiteľ viedenskej verejnej toalety odstránil štyri pisoáre v tvare ženských pier a predal ich na internetovej burze eBay v prepočte za viac ako 192 tisíc korún po mnohých protestoch, že sú sexistické. Pisoáre, ktoré vytvoril rakúsky umelec Rudolf Scheffel pre "toaletový bar" vedľa Národnej opery, mali tvar ženských pier s výrazným červeným, oranžovým alebo modrým rúžom, pričom v nich nechýbal ani jazyk a zuby. Pisoáre boli na svojom mieste nainštalované celé tri roky bez väčšieho ohlasu, až kým ich nezačali používať prívrženci politických strán pred parlamentnými voľbami, ktorí si sem chodili odskočiť z politických mítingov. Podľa zástankýň ženských práv boli toalety sexistické a namierené proti ženám. Prevádzkovateľ verejnej toalety Gerhard Neuhold na eBayi uviedol, že pisoáre uchová v ich pôvodnom stave, kým ich dá nainštalovať u nových majiteľov. Dva pisoáre s červenými perami vzbudili na aukcii najväčší záujem a oba kúpil v prepočte za 54 tisíc korún jeden záujemca. Pôvodný majiteľ pisoárov uviedol, že štvrtinu zisku venuje na charitu.

SITA,Reuters,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Motorola chce prevziať firmu Good Technology
<< predchádzajúci článok
IBM chce získať podiel v čínskej banke GDB

Na eBayi vydražili sexistické pisoáre - diskusné fórum čitateľov