Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. apríla 2011

Na festivale v Dubrovníku aj slovenské filmyNa 7. ročníku festivalu LI-BER-TAS Film Forum, ktorý sa uskutoční od 11. do 17. apríla v chorvátskom Dubrovníku, premietnu aj štyri slovenské snímky. Jedna z nich, konkrétne ...Zdieľať
kino Foto: news.bbc.co.ukBRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) - Na 7. ročníku festivalu LI-BER-TAS Film Forum, ktorý sa uskutoční od 11. do 17. apríla v chorvátskom Dubrovníku, premietnu aj štyri slovenské snímky. Jedna z nich, konkrétne celovečerný dokument Hranica (2009) Jara Vojteka, bude Slovensko reprezentovať aj v hlavnej festivalovej súťaži. Zvyšnými troma filmami, ktoré v rámci podujatia premietnu, sú dokument Slepé lásky (2008) Juraja Lehotského a hrané filmy Pokoj v duši (2009) Vlada Balka a Líštičky (2009) Miry Fornay.

Fornay sa taktiež na festivale osobne zúčastní. Spomenuté tri snímky organizátori predstavia v programovej sekcii Focus, v ktorej sa každoročne zameriavajú na kinematografiu jednej vybranej krajiny. Vlani to bolo Rusko, predtým napríklad Kuba alebo Nórsko.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozhovor: Dych Lukavických zápiskov nám otvorí oči
<< predchádzajúci článok
Justin Bieber trénoval s FC Barcelona